Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 140 İşçi Alımı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 140 İşçi Alımı

Tarım İşletmeler Genel Müdürlüğüne İşçi Alım ilanı 31 Mayıs 2017 de yayınladı. Başvurular için 14 Haziran 2017 kadar yapmaları gerek. Başvuracak adaylar Lise ve Önlisans mezun olması gerekmektedir. KPSS 60 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilir. Başvurul

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu, Çukurova, Gözlü ve Polatlı Tarım İşletmeleri işçi alım ilanı yayınladı. Yapılan açıklamaya göre İş makinesi operatörü, Tamir Ustası, Elektrikçi, Sıhhi Tesisatçı, Kaynakçı, At bakıcısı ve Beden İşçisi istihdam edileceği açıklandı. Başvuracak adaylar İşkurumu üzerinden yayınlanacak olan ilan numarası ile 14 Haziran 2017 tarihine kadar İŞKUR üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İŞKUR ilanı yayınladığı zaman siz değerli takipçilerimiz ile ilan numaraları paylaşılacaktır.

Alınacak işçiler Eskişehir 30 kişi, Adana 19 kişi, Konya 56 kişi ve Ankara 35 kişi adreslerine istihdam edilecektir.

Başvuracak adaylarda aranan genel şartlar: Ortaokul (Lise ve Dengi) mezun, Önlisans mezun ve 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olacaktır. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Türkiye İş Kurumu İl Şube Müdürlüklerinden veya internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapıp nihai listede yer alan adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince Sözlü Mülakat ve uygulamalı sınavını (TİGEM) Genel Müdürlüğümüz yapacaktır.

Beden işçisi için: Askerlik ile ilişiği olmamak, (Tercihen, en az traktör kullanma sürücü belgesine sahip olmak, meslek liselerinin hayvan sağlığı bölümü, tarım teknolojileri Süs bitkileri ve peyzaj bölümü, Tarla bitkileri yetiştiriciliği bölümü mezunu olmak).

Elektrikçi için: Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi elektrik elektronik teknolojisi bölümü Bobinaj, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım, Yüksek Gerilim Sistemleri dalı mezunu olmak.

Kaynakçı için: Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi metal teknolojisi kaynakçılık bölümü mezunu olmak, Kaynakçı belgesine sahip olmak, B sınıfı ehliyeti olmak, varsa konusu ile ilgili M.E.B. veya ilgili Bakanlık onaylı sertifikası veya bonservisi olmak.

Tamir ustası için: Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı Otomotiv Elektromekanikerliği, İş Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı dalı mezunu, Tarım Teknolojileri alanı Tarım Alet ve Makineleri mezunu olmak, B sınıfı ehliyeti olmak.

Sıhhi Tesisatçı için: Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme dalı Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık bölümü mezunu olmak.

İş Makinesi Operatörü için: Askerlik ile ilişiği olmamak, G sınıfı iş makinesi kullanma ehliyetine sahip olmak, (varsa konusu ile ilgili sertifikası, bonservisi, greyder, dozer, kepçe ve forklift sürücü sertifikası olmak.).

At Bakıcısı için: Askerlik ile ilişiği olmamak, en az meslek liseleri veya MYO nalbantlık, seyislik, antrenörlük bölümleri mezunu olmak veya ilgili Bakanlık onaylı nalbantlık, seyislik belgesine sahip olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum