Tarım Kredi Kooperatifleri 500 Personel Alım Başvuruları Başladı 2017

Tarım Kredi Kooperatifleri 500 Personel Alım Başvuruları Başladı 2017

Tarım Kredi Kooperatifleri 500 Personel Alımı Başvuruları başladı. Hangi bölge müdürlüklerinden başvuru yapılacak haberin içerisinde. Bilindiği üzere 05 Mayıs 2017 de alım ilanı yayınlanmıştı. Başvuracak adaylar için başvuru son tarih 25 Mayıs 2017 olarak

Tarım Kredi Kooperatifleri çıkılan ilanda 17 Bölge Birliğine bağlı Tarım Kredi Kooperatiflere 286 Kooperatif Görevlisi ön lisans mezun olanlar, 204 Ziraat Mühendisi lisans mezun ve 10 Müfettiş Yardımcısı lisans mezunu olanlar olmak üzere toplam 500 kişi alım gerçekleşecektir. Başvuru son tarih 25 Mayıs 2017 olarak belirtilmiştir. Başvurular bizzat istenen belgelerle birlikte Tarım Kredi Kooperatifleri bölge müdürlüklerine yapılacaktır.

Başvuracak adaylar başvurularını Tarım Kredi Kooperatifleri Bağlı bulundukları veya başvuracağı İl Müdürlüklerine yapacaklardır. Başvurular şahsen ve tercih edilen Bölge Birliğine yapılması gerekmekte olup posta yolu ile yapılan müracaatlar işlem dışı sayılacağından başvurular geçersiz sayılacaktır.

Başvurulacak Bölge Müdürlükleri: Tekirdağ, Balıkesir, Sakarya, İzmir, Kütahya, Antalya, Konya, Ankara, Kayseri, Sivas, Samsun, Trabzon, Erzurum, Malatya, Gaziantep, Mersin ve Şanlıurfa bölge müdürlüklerinden başvuru yapılabilir.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Ön lisans ve lisans mezunu olunması şart.

Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan 2016 KPSS (Lisans) sınavına girmiş ve KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Ön lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan 2016 KPSS (Ön lisans) sınavına girmiş ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerek. Ön lisans Adalet, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bitkisel Ürünlerde Muhafaza ve Pazarlama, Finans, Finans ve Muhasebe, Genel İşletme, Gıda Teknikerliği Teknolojisi, İşletme, İşletme- Muhasebe, İşletme Yönetimi, İşletmecilik, Kooperatifçilik, Maliye, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Para ve Sermaye Yönetimi, Pazarlama, Pazarlama ve Satış, Satış Yönetimi, Sigortacılık, Tarım İşletmeciliği, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama ve Depolanması, Tarımsal İşletmecilik, Tarımsal Kooperatifçilik ve Tarımsal Pazarlama bölümlerinin birinden mezun olması gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenecek belgeler: Nüfus Cüzdanının tasdikli suretini, Yüksek Öğrenim Diplomasının veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneğini, başvuru yapacakları Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini gösterir Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporunu, Son altı ay içerisinde çektirilmiş 2 adet 4,5x6 ebadında fotoğrafını olması lazım. 2016 yılı KPSS sonuç belgesi çıktısını, Varsa iş deneyimini gösterir belgesi, Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunan Ziraat Mühendisi adaylar için ilgili belgesi ve Adli sicil kayıt belgesi gerekmektedir.

Başvuru sayfası aşağıda verilmiş olup alımların bugün yapılmaya başlanması beklenmektedir. İlan yayınlanınca tıklayınız bölümünden başvuru ile ilgili açıklamayı göre bilirsiniz. Başvurular Bölge Müdürlüklerine Şahsen yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum