Tarım ve Orman Müdürlüğü Daimi Kamu İşçi Alımı

Tarım ve Orman Müdürlüğü Daimi Kamu İşçi Alımı

Tarım ve Orman Müdürlüğüne yerleştirmek için İŞKUR iş ilanları yayınlanarak daimi kamu işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Tarım personel alımına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar ve başvuru şekli sunuldu.

İŞKUR iş ilanları 23 Kasım duyurusunda İl Tarım Müdürlüğü daimi kamu işçi alımı yapacağı açıklandı. En az lise mezunu adaylar başvuru tapabilecek. Tarım personel alımı KPSS şartsız yapılacaktır. Üst yaş sınırı belirtilmeyen ilana başvuru üst yaş grubundan yapılabilir. Aşağıda verilen özel şartlar ile birlikte iş ilan numarası aracılığıyla online başvuru yapılacaktır.

Özel Şartlar

En az 1 yıl deneyimli lise ve dengi okul mezunu sıhhi tesisatçı alınacaktır. Deneyim belgesi ve SGK ile teyit belgelendirmesi istenecektir. KPSS şartı aranmayan ilanda üst yaş sınırı belirtilmemiştir. Başvuru yapacaklar İŞKUR 00005783489 iş ilan numarası ile başvuru kabul edilecek. Başvurular 23 Kasım 2020 ile 27 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

İkamet Şartı Bulunuyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personel alımı gerçekleştiriyor. İş arayan statüsü TMY (terörle mücadelede yaralanan) başvuru yapabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum