Taşarona Kadro Çalışması Tamamlandı Bakan Ağbal Açıklaması

Taşarona Kadro Çalışması Tamamlandı Bakan Ağbal Açıklaması

Maliye Bakanı Ağbal taşeronla ilgili kadro değerlendirmelerinde bulundu. Naci Ağbal’ın yaptığı değerlendirme şöyle.

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı basın toplantısında taşerona kadro konusunda nasıl bir düzeyde olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada çalışmaların tamamlandığını belirtti.

Maliye Bakanı Ağbal yaptığı açıklamada "Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili çalışmaların ayrıntıları Maliye Bakanlığı olarak bizim öteden beri çalıştığımız konu.

Çalışma Bakanlığı’ da konuyla ilgili bir çalışma yaptı. Önce EKK'da ardından da bakanlar kurulundan bu konuyla ilgili çalışmaları bir araya getirmek suretiyle kapsamlı bir çözüm paketini oluşturmaya çalışıyoruz dedi.

Taşeronlarla ilgili daha önceki açıklamalarda mevcuttur. Açıklama yapanlar arasında Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamaları mevcuttur.

Bu yıl sonunda bitmesi planlanan taşeron işçi ile ilgili tasarıda çalışmalar kamuoyuna azar azar yansımaya başladı. Maddeler şekillendikçe sayfamızda görebilirsiniz.

Kamuya personel alımına ilişkin Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018'de personel dağılımı öğretmen, sağlık çalışanı olmak üzere açıktan atama kontenjanları ile birlikte dağılım yeni yılda yapılacak dedi.

Ağbal sözlerine şöyle devam etti. Koordinasyon Kurulu ile Bakanlar Kurulu'nda verilecek kararlardır. Personel sayısı sadece açıktan atama sayılarını içeriyor taşeron alımları bu sayıya dahil olmadığını açıkladı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.