Taşeron Asalak Ortadan Kaldırılmalı

Taşeron Asalak Ortadan Kaldırılmalı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko: "Taşeron bize göre asalak, ortadan kaldırılmalı" dedi.

Son dakika taşeron gelişmesi: DİSK Genel Başkanı Beko, taşeronları yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Başkan yaptığı açıklamada"Dilerim önümüzdeki süreçte, en yakın dönemde taşeron sistemi kesinlikle ortadan kalkar. Kamuda, belediyelerde ve şirketlerde çalışan bütün taşeron işçisine kadro verilir düşüncesindeyim. Hep beraber bu işi başarabiliriz" dedi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, taşeronların kadroya alınması konusunda "Dilerim önümüzdeki süreçte, en yakın dönemde taşeron sistemi kesinlikle ortadan kalkar. Kamuda, belediyelerde ve şirketlerde çalışan bütün taşeron işçisine kadro verilir düşüncesindeyim. Hep beraber bu işi başarabiliriz." diyerek temennilerini belirtti.

Beko, Genel Maden İşçileri Sendikası'nı ziyareti esnasında başta madenler olmak üzere taşeron sisteminin ortadan kaldırılmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

Taşeron şirketlerin değiştiğini bildiren Beko, işçilerin değişmediğini söyleyerek açıklamalarına şöyle devam etti:

"Hiçbir taşeron, taşeron işçisinin kıdem tazminatını, ihbar tazminatını ve alacaklarını ödemiyor. Böyle bir şey yok. Taşeron dediğimiz şey, bize göre asalak. Bu madenlerin asıl sahipleri maden işçileridir. Maden işçileri tarafından bunlar çalıştırılmalı. Dolayısıyla taşeron kesinlikle ortadan kaldırılmalı diye düşünüyorum. Artık bir yerden başlamak lazım. Başta madenler olmak üzere inşaatlarda, kara, hava, deniz yollarında, kamuda taşeron kesinlikle olmaması gerekir. Geçmişte olduğu gibi kamuda, kamu işçisi olması gerekir. Taşeronun 15 yılda bu topraklara hiçbir katkı koymadığını, tam da böyle kan emici bir vampir gibi hem işçileri hem ülkemizi sömürdüğünü hep beraber yaşadık. Dolayısıyla biz de bu taşeronun kesinlikle yasaklanmasından yanayız. Dilerim önümüzdeki süreçte, en yakın dönemde taşeron sistemi kesinlikle ortadan kalkar. Kamuda, belediyelerde ve şirketlerde çalışan bütün taşeron işçisine kadro verilir düşüncesindeyim. Hep beraber bu işi başarabiliriz." dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.