Taşeron İşçi Sınavı Ne Zaman Nasıl Yapılacak

Taşeron İşçi Sınavı Ne Zaman Nasıl Yapılacak

Kadroya Alınacak Taşeronlar için yapılacak olan yeterlilik sınavını hangi kurumlar nasıl yapacak. Taşeron sınavı ne zamana kadar yapılması gerekiyor açıklandı.

Kadroya alınacak taşeronlar için KHK yayınlandı. Yapılan resmi açıklamaya göre her kurum kendi taşeronları için belirleyecekleri çerçevede sınav yapacaklar.

Kamu kurumları taşeronlar için dilerse yazılı veya sözlü sınav yapabilecek. İsteyen kurum hem yazılı hemde sözlü sınavı yapabilecek. Bunu belirleme kurumların inisiyatifine bırakıldı

Kurumlar tarafından yapılan sınav yada sınavlar sonucunda başarılı olanların kadroya geçirilmesi kanunun yürürlüğe girdiği günden itibaren 90 gün içinde kamu idaresi tarafından yapılacak.

Kamuya karşı dava açanların davalardan feragat etmeleri ve bunları belgelemeleri gereklidir. Feragat etmeyenler kadroya alınmayacaktır. Davalardan feragat edenler davalara veya takiplere ilişkin yargılama ve takip giderleri davacı veya takip eden üzerinde bırakılır ve taraflar lehine vekalet ücretine hükmolunmaz, hükmedilenler tahsil edilmez ve bu fıkranın yürürlüğe girdiği tarihe kadar tahsil edilenler ise iade edilmeyeceği kanun hükmünde kararname içerisinde yer aldı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum