Taşeron İşçiler Açıklama Detayları Çalışma Bakanı Açıkladı

Taşeron İşçiler Açıklama Detayları Çalışma Bakanı Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçi düzenlemesi’nin detaylarını açıkladı. Sarıeroğlu tarafından Twitter hesabından açıklama yapıldı.

Taşeron İşçiler İçin Beklenen Açıklama Geldi!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SarıSarıeroğlu tarafından taşeron işçi düzenlemesine ilişkin açıklama geldi. Sarıeroğlu tarafından Twitter hesabından açıklama yapıldı. 

Taşeron Artık Sürekli İşçi Olacak
Jülide Sarıeroğlu attığı tweetler ile milyonlarca vatandaşın beklediği taşerona ilişkin düzenlemenin ayrıntılarını paylaştı. Taşeronların sürekli işçi kadrosuna alınacağını ifade eden Sarıeroğlu, bundan sonra kadrolu işçi olunacağını ifade etti. Merkezi yönetimde genel bütçe kapsamında olan kamu idareleri ile özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, SGK alt işveren işçisi olarak tüm işçilerin artık sürekli işçi olacağını açıkladı. 

Bugün İtibariyle Sürekli İşçilik Başlıyor!
Artık bir üç yıllık gibi süreli sözleşmelerin değil, sürekli işçi kadrosunun olduğunu vurguladı. Ayrıca yaş, eğitim ya da asıl yardımcı işçi gibi ayrımların olmayacağını vurguladı. Düzenleme tarihi olarak ise bugünden itibaren diyerek 05.12.2017 tarihinden itibaren olarak açıkladı.

Belediyelerde çalışan taşeron işçiler için yapılan düzenleme ile bu işçiler artık il özel idaresi ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrosunda istihdam edilecekler. 

4C Kadrosu 4B’ye Geçiyor
4C’li olarak çalışan kişilerin artık 4B’li olacağını açıklayan Sarıeroğlu, böylece 4C’lilerin sorunlarının da sona erdiğini ifade etti. 

Mevsimlik işçiler de düzenlemede yerini aldı. Bu işçilerin 5 ay 29 gün olan çalışma süresinin 4 aya kadar daha uzatılmasına imkan tanınacak. Böylece mevsimlik işçilerin çalışma süresi artacak.

 

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum