Taşeron İşçiler Ankara’ya Çıkarma Yaptı

Taşeron İşçiler Ankara’ya Çıkarma Yaptı

İş İlanları ve Kariyer Haber Sitenizde Taşeron İşçi Haberlerine Her Zaman Yer Verdik. Taşeron İşçi Kardeşlerimiz Sosyal Medyada İmza Kampanyaları Durduramadı ve Ankara Sakarya Meydanında Binlerce Taşeron İşçiler Bir Araya geldi…

Ankara Sakarya Meydanında toplanan binlerce Taşeron işçiler seslerini hükümete duyurmaya çalıştı. Basın toplantısı düzenleyen işçi kardeşlerimiz hükümetin vaatlerini yerine getirmesini ve bu anlamda sendikalarında işlerini yapmasını haykırdı.

Sosyal medyada örgütlenip 81 İlden gelen Taşeron işçiler Ankara buluşmasında konunun sadece kadro olmadığını işlerimize göre düşük maaşla çalıştırıldıklarını bu anlamda açlık sınırının altında yaşama tutundukları açıklamalarında bulunuldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Taşeron çalışmalarını yakından takip ettiklerini ancak bu çalışmaların maalesef taşeron işçi sistemini tüccarlardan alıp devletin kendi eliyle taşeronluk yaptıracaklarını kabul etmiyoruz, dediler. Hükümet taşeron sözünü tutmalı ve yıllar yılı işçilere vermiş olduğu kadroyu bir an önce vermeleri gerektiği vurgusu yapıldı. Çünkü yıllardır bir arpa boyu kadar yol almıyoruz hep aynı yerimizde sayıyoruz denildi.

Sendikalara’da seslenen Taşeron işçi kardeşlerimiz, sizin durumunuz bizden daha kötü çünkü sizin elinizde güç varken bile hiç bir şey yapamazken bakın tüm illerden taşeron işçi arkadaşlarımız burada haklarını savunmaya geldi, ya siz neredesiniz diye seslendiler.

Çalışma Bakanlığının çözmeye uğraştığı yeni taşeron sistemini şiddetle eleştiren basın duyurusunda şunlar dile getirildi. 657 sayılı devlet memurluğu yasa tasarısının içerisine yama olarak geçecek taşeron yasasının kabul edilebilecek yanı yoktur. Çünkü özel istihdam taşeronu yani sözleşmeli olarak çalıştırılacak bu olamaz.

Ayrıca basın duyurusunda sözleşmeli olarak düzeltileceği söylenen taşeron yasasının özel sözleşmeli personel sistemine dönüştürülecek olmasını kabul etmediklerini, bu şekilde istihdamın devam etmesi halinde sorunlarımız devam edecek olup ayrılsak dahi bu sistem ile hiçbir haktan faydalanamıyoruz. Hatta ve hatta dava hakkımız bile bulunmamaktadır. Hükümete lütfen aradan sendikaları çıkartın gelin biz taşeron işçileri güvenceye kavuşturun ve insanca yaşayacağımız özlük hakkımızı, maaşımızı düzenleyin diyerekten basın açıklamasına son verildi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum