Taşeron İşçiler Arasında Ayrım Yapılmamalı

Taşeron İşçiler Arasında Ayrım Yapılmamalı

Asıl İşi Yapan İşçiler Hangileri, Yardımcı İş Yapan Taşeronlar Hangileri Tartışmaları Sürerken Tüm Taşeronlar Ayrım Yapılmasına Karşı. Tüm Taşeron İşçiler Unvan ve Kurum Ayrımı Yapılmaksızın Kadroya Geçirilmeli.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘nun 1 Kasım 2015 seçimleri öncesinde verdiği müjde ile başlayan süreçte çalışmalarda sona gelindi. Kimler asıl işi yapan taşeron işçiler, yardımcı işler yapan taşeronlar hangileri ayrımı yapılması büyük bir tepkiye neden oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm taşeronlar ne olacağını beklemekteler.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilerine kadro 21 Mart 2016 tarihine kadar verileceğini duyururken,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu 2016 Mart Ayı içerisinde, kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro konusunun çözüleceğini belirtti. Ardı ardına gelen açıklamalarda asıl işi yapan taşeronların hangileri olduğu konusunda detaylı bir açıklama yer almadı.

Kamu Personeli Alımı haber sitemize facebook sayfamızdan, sitemize gelen yorumlardan ve iletişim mesajlarından her gün onlarca soru gelmektedir. Belediyelerde çalışanlar, Hastanede çalışanlar, karayollarında çalışanlar …. Kurumunda çalışanlara kadro varmı soruları en çok yöneltilen konu oluyor.

Tabi ulaşan sorular arasında en dikkat çekici bölüm ise asıl iş ile yardımcı iş yapan taşeron işçilerin ayrımı yapılması konusu. Bu konuda ortak tepki oluşmuş bulunmakta. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm taşeron işçilerin ortak talebi ayrım yapılmaksızın bütün taşeron işçilere kadro verilmelidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum