Taşeron İşçiler Kadroya Alındı Belediyelerde Çalışanlar Ne Olacak

Taşeron İşçiler Kadroya Alındı Belediyelerde Çalışanlar Ne Olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘nun Açıklaması Sonrasında Hangi Taşeronlar Kadroya Alınacak Belli Oldu. Taşeron İşçilerin Kadroya Geçirilmesi İle Beraber Belediyeler deki Taşeron işçiler Kadro Aldı mı.

22 Mart 2016 Tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu taşeron işçilerle ilgili son noktayı koydu. Asıl İş Yardımcı İş ayrımı yapılmaksızın bütün taşeron işçiler kadroya geçirildi. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak tüm detayları sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz.

Başbakan yaptığı açıklamada “Kamuda Hem asıl İşlerde hem de yardımcı işlerde çalışıp emeklilik hakkı elde etmemiş olanları da kadroya alacağız. Söz konusu çalışanlarımız özel sözleşmesi olarak aldıkları ücretlerle beraber çalışmaya devam edecekler. 1 Kasım 2015 tarihinden önce kamuda alt işveren yanında çalışmaya başlamış olup, halen çalışmaya devam edenler bu haktan yararlanacaklar. Süre içinde herhangi bir su istimale izin verilmeyecektir.” Dedi.

Açıklamalarına devam eden Davutoğlu “Belediyeler ve il özel idareler tarafından alt işverenler yanında istihdam edilenler belediyeler tarafından kurulacak şirketlerde istihdam edilecekler.” Dedi ve bu açıklama sonrasında Belediyelerde çalışan taşeron işçiler kadroya alınacak mı sorusu gündeme geldi.

Yapılan açıklamalar değerlendirildiğinde Belediyeler ihale yoluyla başka firmalardan istihdam ettiği taşeron işçilerin Belediyelerin kendi şirketlerinde istihdam edileceği bu kişilerin kadroya alınmayacağı anlaşılmaktadır.

Kanun tasarısı önümüzdeki günlerde TBMM ‘ye geldiği zaman tüm detayların belirlenmiş olması beklenmektedir. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak sonraki günlerde atılacak tüm resmi adımları sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum