Taşeron İşçiler Sosyal Medyada Birleşiyor

Taşeron İşçiler Sosyal Medyada Birleşiyor

22 Mart 2016 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti grup toplantısında; 700 binden fazla kamuda çalışan taşeron işçiler arasında ayırım yapılmaksızın kamuya alınacağını müjdelemişti.

22 Mart 2016 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti grup toplantısında; 700 binden fazla kamuda çalışan taşeron işçiler arasında ayırım yapılmaksızın kamuya alınacağını müjdelemişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu açıklaması yüzbinlerce taşeron işçisini sevindirmiş, ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın taşeron işçilerin kamuya nasıl alınacağı konusunda detaylı açıklamaları ile üzülmüşlerdi.

Hükümet taşeron işçilerin kamuya alınması ile ilgili taslağı tam hazırlamadığı için kamuoyunda bilgi kirliliği oluşmuş yüzbinlerce taşeron işçisinin kafası karışmıştı. Kamu Personeli Alımı olarak, ilk günden bu yana taşeron işçilerin sesi kulağı olmaya çalıştık olmaya devam ediyoruz. Takipçilerimiz taşeron işçilerle ilgili soru ve taleplerini haberimizin yorum kısmında bize ulaştırabilirler. Her zaman kamuya alınacak olan taşeron işçilerin sesi olmaya devam edeceğiz.

Konuya ilişkin hükümetten açıklamalar geldiğinde takipçilerimize anında ulaştırıyoruz. Geçtiğimiz günlerde; 700 binden fazla taşeron işçisinin kamuya alınma sürecinin uzadığını belirtmiş hükümetin biran önce konuya ilişkin tasarıyı Bakanlar Kurulunda ele alıp sonrasında da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndermesi gerektiğini belirtmiştik.

Kamuya geçmeyi bekleyen taşeron işçiler bu süreç uzadığı için dikkat çekmek için sosyal medyayı kullanmaya başladılar. Taşeron işçiler Twitter da #AsılİşeKadroHaktır hastingini kullanarak, her gün saat 20:00’yi gösterdiğinde twitter de bir siyasetçiyi etiketleyerek gündem oluşturmaya çalışıyorlar. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal olmak üzere bir çok kurum ve kişi ile etkileşime geçmeye çalışan taşeron işçiler kendilerine söz verilen kadronun bir an önce verilmesini istiyorlar.

Bakanlar Kurulu bugün toplandı. Toplantı bittiğinde Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından Taşeron işçilerin kamuya alınması ile ilgili açıklama yapılırsa anında sitemizde yer alacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum