Taşeron İşçilerde Son Durum Nedir

Taşeron İşçilerde Son Durum Nedir

Bilindiği üzere Ak Parti Hükümeti seçim arefesinde taşeron işçiler için kadro müjdesi vermişti. Peki şimdi taşeron işçilerin kadro durumları ne oldu?

Taşeron işçilerin kadroya geçişinin %99’unun tamamlandığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Süleyman Soylu bulunduğu Bakanlık görevinden ayrıldı ve İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Bu durumda taşeron işçi düzenlemesi biraz gecikmeli mi başlayacak yoksa hazır taslak üzerine çalışmalar devam mı ettirilecek?

Taşeron işçiler seçim arefesinde Ak Parti Hükümetinden kadro müjdesi almıştı. Geçirilen bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dahil olmak üzere birçok bakan bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Tüm taşeronlara kadro sözü veren Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu istifa etmişti.

Geçirilen süreç göz önüne alındığı zaman taşeronlara kadro müjdesi çok zor dönemlerden geçti. Bir darbe girişimi atlatan bu süreç ayrıca bir başbakan ve bir bakan değişimiyle de karşı karşıya kaldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na getirilen Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin son durumu hakkında bir açıklama yapacak mı? Şimdi tüm taşeronların kafasında soru işareti oluştu.

Taşeronlara verilen kadro müjdesi, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası çok daha yavaşlamıştı. Peki taşeronların kadroya geçişi daha ne kadar uzayacak? Şu an için taşeronlar, Fethullah’çı terör örgütü mensuplarının kamudan temizlenmesini bekliyor. Bu temizleme işlemi bittikten sonra yeni bir sorun ortaya çıkacak mı? Taşeron işçilerin kadro durumu çıkmaza mı sürükleniyor? Şu an için hükümet tarafından bu konu hakkında yeni bir açıklama gelmemiştir.

Bu anlamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’dan bir açıklama bekliyoruz. Çünkü taşeron işçilerin sayısı azımsanmayacak derecede fazla sayıda. Mehmet Müezzinoğlu, gerekli açıklamaları yaparak taşeron işçileri rahatlatmalıdır. Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi olarak taşeron işçilerin kadroya alınması sürecini takip ediyoruz ve gelişmelerden siz değerli takipçilerimizi anında haberdar edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron işçiler hakkında yaptığı açıklamayı okumak isterseniz tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum