Taşeron İşçilere Kadro Kanunu Son Dakika Gelişmesi

Taşeron İşçilere Kadro Kanunu Son Dakika Gelişmesi

21 Mart 2016 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu 'nda Olması Gereken Kamuda İstihdam Edilen Taşeron İşçilerin Kadroya Geçirilmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı Metni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 'nda.

Yüzbinlerce Taşeron işçinin hayali olan kadroya alınma konusunda belirlenen 21 Mart 2016 tarihi itibariyle son dakika gelişmesini sizlere sunuyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Maliye Bakanı ve Başbakan 'ın geçmişte yaptığı açıklamalardan sonra 21 Mart 2016 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu 'nda Olması Gereken Kamuda İstihdam Edilen Taşeron İşçilerin Kadroya Geçirilmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı Metni henüz ulaşmadı.

Kamuda çalışan taşeron işçilerin tamamının beklediği bu haberde milyonların gözü asıl işi yapanlar hangileri, yardımcı iş sayılacak işler hangileri, kimler kadroya alınacak, çalışma süresi var mı, kaç yıl çalışan taşeron işçiler kadroya geçirilecek gibi bir çok soru sitemize ulaşmaktadır.

TBMM pazartesi günlerinde meclisin kapalı olması, TBMM Genel Kurulunun salı, çarşamba ve perşembe günlerinin toplandığı bilinmektedir. Taşeron işçilerin kadroya alınması için belirlenen 21 Mart 2016 tarihinin pazartesi gününe denk gelmesi Meclisin Gündemine gelmemesine neden oldu. Ayrıca bugün toplanan Bakanlar Kurulu 'ndan henüz bir karar çıkmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 'nda hazırlanan tasarısının meclise gönderilmediği bu gün Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında veya yarın Başbakanın yapacağı gurup toplantısı sonrasında detayları açıklaması beklenmektedir.

Kamu Personeli Alımı Haber sitesi olarak kamuda istihdam edilen taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında yapılan ve yapılacak olan tüm açıklamaları takip ederek tüm bilgileri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum