Taşeron İşçilere Müjde Bakandan Geldi

Taşeron İşçilere Müjde Bakandan Geldi

Son Dakika Taşeronlar (Taşeron İşçiler) Bölümümüzde Bir Gelişme Oldu. Bakan Yaptığı Açıklamada Vatandaştan Gelen Taşerona Kadro Talebine Sessi Kalamadı. Açıklamada Erzurum dan aldığım mesajı Bakanlar Kuruluna ve Başbakana götüreceğim diyerek müjdeyi verdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Erzurum da 1 Mayıs kutlamalarına katıldı. Meydandaki törende saygı duruşu, İstiklal Marşının ardından Kuran-ı Kerim okundu ve Büyükşehir Belediyesine ait Mehteran Bölüğünün gösterisi yapıldı.

Daha sonra Bakan konuşması esnasında "Taşerona kadro diyorsunuz. Mesajlarınız alınmıştır. Erzurum dan aldığım mesajı Bakanlar Kurulu na ve Başbakanımıza götüreceğim dedi."

1 Mayıs işçi Bayramı kutlamalarında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sizler elinizin emeğiyle, alnınız teriyle, çoluk çocuğunuzun ailenizin helal nafakasını kazanırken, bu ülkenin ne zaman ihtiyacı oldusa her zaman doğrunun yanında durdunuz. Her zaman dimdik bir şekilde hakkın adaletin yanında durdunuz. Burada sizlerin ortaya koyduğu bütün pankartları gördüm. Taşerona kadro diyorsunuz. Mesajlarınız alınmıştır. Erzurum dan aldığım mesajı Bakanlar Kurulu na, Başbakanımıza götüreceğim" dedi.

Bakanın ardından kürsüye gelen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, "İnsanca yaşamak için, evine ekmek götürebilmek için, namerde muhtaç olmamak için işyerlerinde en ağır şartlarda çalışırken hayatlarının baharında iş kazalarında kaybettiğimiz emekçi kardeşlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Bu ülkenin çalışanları, üretenleri, emeğiyle geçinenleri olarak pek çok sorunumuz var.

Taşeron işçilere kamuda işçi kadrosu istiyoruz. Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunları acilen çözülsün istiyoruz. Emeğin ve emekçilerin önündeki bütün engellerin kalkmasını, örgütlenmenin önünün bir an önce açılmasını istiyoruz. Kıdem tazminatı sorunumuz var. Canımızı yakan iş kazaları var. Onun için alanlardayız, onun için Erzurum'dayız, tüm Türkiye'deyiz. Erzurum'dan bir kez daha haykırıyoruz" dedi. Şenlik havasında geçen kutlamalar olaysız sona erdi.

Taşeron işçiler bölümünden taşeronları ilgilendiren tüm bilgilere ulaşmak için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum