Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması Bakanlar Kurulunda

Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması Bakanlar Kurulunda

Ak Parti’nin taşeron işçiler için müjdesini verdiği kadro hakkında taşeron işçilerin yüzünü güldürecek gelişmeler yaşanıyor. Bu konuda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de açıklamalarda bulundu. Taşeron işçileri kadroya almak için 2 alternatifl

Taşeron işçilere kadro konusu uzun zamandır tartışılan bir konu. İlk müjdenin verildiği zaman çok umutlanan taşeron işçiler, aradan zaman geçmesiyle beraber umutlarını yitirmişlerdi.

Gerek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın açıklaması, gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar ve Başbakan Binali Yıldırım’ın bu konu hakkındaki açıklamaları taşeron işçilerin azalan umutlarını tekrardan arttırdı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı açıklamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kanun tasarısı görüşülürken yaptı. Bakan Özlü’nün açıklamaları şu şekilde oldu:

Verilen taşeron sözü hakkında hükümetin bir çalışma yaptığını ifade eden Bakan Faruk Özlü, Bakanlar Kurulu’nda taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında sunum yapıldığını belirtti. Bu kapsamda iki alternatif olduğunu açıklayan Özlü, bunlardan birine karar vereceklerini ve verilecek olan kararın ardından kamuoyu bilgilendirmesi yapacaklarını ekledi. Taşeron işçiler için kadro düzenlenmesinin ise bu yıl içinde tamamlanması planlar dahilinde.

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamaları oldu. Erdoğan katıldığı bir programda taşeron işçilere kadro konusu hakkında gereken talimatları verdiğini, bu sürecin de yakından takipçisi olduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım da Uluslararası Demokrasi Kongresi’nde yaptığı konuşmada taşeronlara sevindirici haberi verdi. Ümit verip bu işi tamamlamanın kendilerinin en büyük hassasiyeti olduğunu belirten Yıldırım, herkesi mutlu edecek bir çözüme kavuşmak için gereken talimatlarını verdiklerini açıkladı. Hiçbir konuyu çözümsüz bırakmadık bundan sonra da bırakmayız şeklinde taşeron işçiler hakkında konuşmasını tamamladı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum