Taşeron İşçilerin Kamuya Alınmasını Düzenleyecek Tasarı

Taşeron İşçilerin Kamuya Alınmasını Düzenleyecek Tasarı

22 Mart 2016 Tarihinde Açıklanan Tüm Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması Müjdesinin Üzerinden 21 Nisan 2016 Tarihi İtibariyle Tam 1 Ay Geçmiş Oldu. Son Dakika Taşeron İşçi Haberleri.

Kamuda çalışan asıl işi yapan taşeron işçilerine kadro verileceği, Ak Parti’nin seçim vaatleri arasındaydı. Başbakan Ahmet Davutoğlu 22 Mart 2016 tarihinde partisinin grup toplantısında; kamuya alınacak taşeron işçilerin asıl işi yapanlarla sınırlı olmayacağını kamuda çalışan tüm taşeron işçilerini kamuya alınacağının müjdesini vermişti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu konuşması sonrası hükümet yetkililerinden açıklamalar gelmeye başlamıştı. Konuya ilişkin özellikle de Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarda bulunmuş; 700 binden fazla taşeron işçisinin kamuya nasıl alınacağı konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Maliye Bakanı Naci Ağbal2ın açıklamalarından sonra ciddi anlamda bilgi kirliliği oluşmuş 700 binden fazla taşeron işçisinin kafasında soru işaretleri oluşmuştu.

Kamu Personeli Alımı olarak konuyu yakından takip edip; konuya ilişkin hükümetten gelen açıklamaları anında siz değerli takipçilerimiz ile paylaştık. Yaptığımız bu haberler sonrası takipçilerimizden konuya ilişkin soru yağmuruna tutulduk adeta. Geçtiğimiz hafta Bakanlar Kuruluna gelmesi beklenen taşeron işçi düzenlemesi maalesef gelmedi.

Yüzbinlerce taşeron işçisi merakla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın Bakanlar Kuruluna sunacakları taşeron düzenlemesini merakla bekliyor. Özellikle de kamuya alınacak 700 binden fazla taşeron işçisinin, kamuya hangi şartlarda alınacağını merakla bekleniyor. 700 binden fazla taşeron işçisinin kafasının rahat etmesi ve işlerine konsantre olabilmeleri için; taşeron işçilerin kamuya alınacak olan düzenleme biran önce Bakanlar Kuruluna gelmeli ve oradan da TBMM’ye sevk edilmelidir.

Zira; taşeron işçilerin kamuya alınma işini hükümet acil eylem planına dahil etmiş, Maliye Bakanı Naci Ağbal daha önce yapmış olduğu açıklamalarda taşeron işçilerle ilgili tasarının en geç 21 Mart 2016 tarihinde TBMM’ye sevk edeceklerini açıklamıştı. Ancak belirtilen tarih üzerinden tam 1 ay geçmesine rağmen halen düzenlemenin TBMM’ye gelmemesi, 700 binden fazla taşeron işçisini daha çok meraklandırıyor.

Kamu Personeli Alımı olarak; taşeron işçilerin kamuya alınması ile ilgili düzenlemenin biran önce Bakanlar Kuruluna gelmesinin ve oradan da TBMM’ye sevk edilmesi doğru olacaktır. Aksi taktirde 700 binden fazla taşeron işçisinin durumunun net olmaması çalışma hayatlarını olumsuz etkileyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.