Taşeron İşçisinden Başbakana Açık Mektup

Taşeron İşçisinden Başbakana Açık Mektup

Kamu Personeli Alımı olarak kamuda çalışan taşeron işçilerinin sesi olmaya devam ediyoruz. Takipçimizin Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yazdığı mektubu paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alımı olarak; kamuda çalışan taşeron işçilerinin kadroya alınması konusunu yakından takip edip, konuya ilişkin bütün gelişmeleri değerli takipçilerimize ileterek taşeron işçilerin sesi olmaya çalıştık. Yunus Dinçer isimli takipçimizin, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na hitaben yazdığı mektubu paylaşıyoruz.

Sayın Başbakanım; İçişleri Bakanlığı bünyesinde temizlik ve yardımcı işlerde çalışan taşeron işçiyim. 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde partinizin vaatleri arasında kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarını kadroya almakta vardı. Seçimden sonra tek başınıza iktidara gelerek çalışmalarınıza süratle başladınız. Bugün itibarıyla seçimden önce vermiş olduğunuz vaatleri tek tek gerçekleştirdiğiniz gibi kamudaki taşeron çalışanlarına kadro çalışmalarınız için müteşekkiriz.

Daha önce bakanların yaptığı açıklamaya göre kadroya geçirilecek taşeron işçi sayısı 150 bin civarında olacağı ifade ediliyordu, ayrıca yapılan çalışmada, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yardımcı hizmetler sınıfında değerlendirilen işlerin; taşeron işçilerine kadro verilmesi meselesinde de yardımcı işler sınıfında değerlendirilerek kadro verilmeyeceği söyleniyordu.  Yardımcı sınıfında değerlendirilen işleri yapan taşeron çalışanlarının da; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan yardımcı hizmetler sınıfından kadroya geçirilmesini istiyor ve ümitle bekliyordum. Sizin adaletinizden zerre kadar endişe ve şüphe duymuyordum. Nitekim dün partinizin grup toplantısında benim gibi yüzbinlerce kamuda çalışan taşeron işçisine müjdeli bir haber vererek, kamuda çalışan taşeron işçileri arasında ayırım yapılmaksızın hepsine kadro verileceğini ifade ettiniz. Benim gibi yüzbinlerce taşeron işçisinin ne kadar mutlu olduğunu anlatamam. Biz kamuda çalışan taşeron işçileri için önemli olan şey, devlet güvencesiydi bunu sağladığınız için yüzbinlerce taşeron işçisi sizlere dua ediyor. Sizin gibi; emeğe saygı gösteren adalet terazisi milim yanlış tartmayan birisine de bu yakışırdı. Yüzbinlerce taşeron işçisi adına sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunar; rabbim sizleri çıktığınız bu kutlu davada muvaffak eyler inşallah.

Bu süreçte taşeron işçilerinin sesi olan Kamu Personeli Alımı’na da sonsuz teşekkür ederim.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum