Taşerona Kadro Çalışması Tamamlandı

Taşerona Kadro Çalışması Tamamlandı

Uzun zamandan beri hükümetin gündeminde olan kamuda asıl işi yapan taşerona kadro verilmesi konusunda çalışmalar bitmek üzere. Daha öncede birçok haberimizde belirttiğimiz gibi kamuda çalışıp asıl işi yapan 150 bin civarında taşeron işçisine kadro verilec

Uzun zamandan beri hükümetin gündeminde olan kamuda asıl işi yapan taşerona kadro verilmesi konusunda çalışmalar bitmek üzere. Daha öncede birçok haberimizde belirttiğimiz gibi kamuda çalışıp asıl işi yapan 150 bin civarında taşeron işçisine kadro verilecek.

Hükümetin taşerona kadro verilmesi programı kapsamında kimi taşeron çalışanları kadrolu oldular bile. Geçtiğimiz günlerde kamuda taşeron olarak çalışıp kadroya geçen ilk taşeron işçiler, Mersin Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilen karayolları işçileri oldular. Bu güzel haberin sonrasında ikinci müjdeli haber Çanakkale’nin Umur Belediyesi bünyesinde çalışan taşeron işçilerine geldi. Umur Belediyesi bünyesinde çalışan tüm taşeron işçilere birkaç gün önce kadro vererek, diğer belediyelerdeki çalışan taşeron işçilere umut oldu. Art arda böylesine güzel haberler gelince 700 bin civarında kadro bekleyen taşeron işçilerde umutlar artıyor. Nerdeyse bu konu ile ilgili her gün hükümetten açıklama geliyor. Son olarak Maliye Bakanı konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulunarak kadro bekleyen yüzbinlerce taşeron çalışanlarına müjdeli haberi verdi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamalar; 150 bin civarında kamuda çalışıp asıl işi yapan taşerona kadro hazırlıklarının bittiği konumunda. Ağbal, kamuda çalışıp asıl işi yapan taşerona kadro hazırlıklarını çalıştıklarını ifade ederek, ‘’Bu hafta içerisinde bu konuda Maliye Bakanlığı olarak çalışmalarımızı bitirme noktasına getirdik. Kamuda asıl işlerde çalışanlarla ilgili kadroya alma konusunda yaptığımız çalışmalarda belli noktaya geldik. Önerilerimizi hazırladık EKK ile paylaşacağız. Oradan da karar çıkacak. Kararları, Bakanlar Kurulu'na götüreceğiz. Bakanlar Kurulu'na sunulan öneriler kabul görürse geçiş düzenlemesiyle ilgili yasa taslağını Meclis'e sevk edeceğiz.’’ diyerek kadro bekleyen yüzbinlerce taşerona müjdeyi verdi.

Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron işçileri ile ilgili olarak 120-150 bin civarındaki çalışana kadro vereceklerini söylediğini hatırlatan Ağbal, kabaca bir sayı hedefinin olmadığını belirtti. Hali hazırda çalışanların geçişinin sağlanacağını dile getiren Ağbal, kamuya geçişi sağlanacak kişilerin taşımaları gereken şartlar olacağını söyledi.
Kamu Personeli Alımı olarak, kadro alınacak taşeron çalışan sayısının artırılması gerektiğini ve kadro verilecek olan taşeronda aranacak şartların ağır olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Konuya ilişkin hükümetten bir açıklama yapılır yapılmaz siz değerli takipçilerimize anında paylaşacağız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum