Taşerona Kadro Sözü Yerine Getirilecek

Taşerona Kadro Sözü Yerine Getirilecek

Son Dakika Taşeron Açıklaması. Nisan 2017 Ayının İlk Taşeron İşçi Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 'dan Geldi. Bakan Yaptığı Açıklamada "Taşeron İşçilere Kadro Sözü Verdik Yerine Getireceğiz Dedi. Belediye Başkanlığı açıl

2015 Yılında yapılan seçimler ile gündeme gelen taşeron işçilerin kamuda istihdamı konusunda açıklamalar ardı arkasına gelmeye devam ediyoru.

Taşeron işçilerin kamuda istihdamı konusunda yapılan açıklamalar sırasıyla şöyle oldu: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın yaptığı açıklamada "Taşeron işçilerimizi çözüme 2017 yılı içerisinde ulaştıracaklarını ancak kamuda 4/a 4/b 4/c sözleşmeli gibi dağılımların doğru olmadığını daha öncede söylemiştim. Taşeron kardeşlerimize müjdeyi verebiliriz çözüm yakındır." demişti.

Bu açıklama sonrasında Maliye Bakanı Naci Ağbal Konuşması esnasında bir vatandaşın, "taşeron işçilere kadro sözü vermiştiniz" sözlerini duyan Bakan "sabredin" diye cevap vermişti.

Bu açıklamalar sonrasında  sosyal medyada örgütlenip 81 İlden gelen Taşeron işçiler Ankara buluşmasında konunun sadece kadro olmadığını işlerimize göre düşük maaşla çalıştırıldıklarını bu anlamda açlık sınırının altında yaşama tutundukları açıklamalarını yapmışlardı.

En son taşeron açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapıldı.

Bakan Arslan, taşeron işçilerin kadro almasıyla konusunda hükümet olarak bir söz verdiklerini bildirerek, "Taşeron işçileriyle ilgili AK Parti olarak çok net bir söz verdik, bu sözün gereğini yapacağız, Bakanlar Kurulu'nda da konuşuyoruz, hükümet olarak da konuşuyoruz, MKYK'da da konuşuluyor, hiç şüpheniz olmasın ki o sözün gereğini yapacağız, çalışmalarımız sürüyor." açıklamasını yaptı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum