Taşerona Kadroda Biz Yol Gösterdik Hükümet Uyguladı

Taşerona Kadroda Biz Yol Gösterdik Hükümet Uyguladı

Daha önce birçok haberimizde; taşerona kadroda hükümetin nasıl yapması gerektiği noktasında yol haritası çizerek tüm taşeronlara ayırım yapılmaksızın kadro istemiştik.

1 Kasım Genel Seçimlerinden sonra AK Parti’nin tek başına iş başına gelmesi ile kamuda çalışan 700 binden fazla taşeron çalışanlarının kadro beklentisi artmıştı. Çünkü AK Parti seçim öncesinde taahhüt ettiği kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronlara kadro verilmesi konusunda çalışmalara başlamış, hükümetten sürekli açıklamalar gelmişti.

Bakan ve Bürokratlardan gelen bilgiler; kamuda çalışıp asıl işi yapan 150 bin civarındaki taşeron çalışanlarına kadro verilip, yardımcı işler sınıfında değerlendirilen taşeron işçilerine kadro verilmeyeceği söyleniyordu. Kamu Personeli Alımı olarak taşeron işçilerinin sesi olmaya çalıştık. Binlerce takipçimizin feryatlarına ses verip, adalet duygusunu kaybetmeden taşeron çalışanlarına kadro verilmesi konularında nelerin yapılması gerektiğini haberlerimizde paylaşmıştık.

Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşerona kadro verilip, yardımcı işleri yapan taşeron çalışanlarına kadro verilmeseydi haksızlık olurdu. Bunun nedenlerini bir haberimizde detaylı bir şekilde açıklamıştık. Kadroya alınan taşeron işçileri zaten şuanda hali hazırda çalışıyorlar. Bu taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ile boşta bulunan bir kadro doldurulmuş olmuyor. Eğer taşeron işçileri kadroya alındığında; boşta olan bir kadroyu işgal etmiş olsaydı adalet ölçüsü çerçevesinde bizde karşı olurduk.

Ancak, taşeron işçilerinin kadroya alınmasında olan şey; taşeron firmanın ortadan kalkıp çalışanların tek muhatabı devlet oluyor. Örneğin 2016 yılı için ilan edilen herhangi bir bakanlığın memur alım sayısında bir eksiklik olmayacaktır. Durum böyle olunca; Kamu Personeli Alımı olarak hükümetin yapması gerekenleri haberimizle izah ederek yol haritası gösterdik. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun adalet terazisinde milim hata yapmayacak inancımız tamdı. Başbakan Davutoğlu, Dün AK Parti Grup toplantısında; tüm taşeron çalışanlarını ayırt etmeksizin kadroya alacaklarını söyleyerek düşüncelerimizde haklı çıkardı. Yol haritamızı dikkate alarak taşeron çalışanları arasında ayırım yapılmaksızın tüm taşeron işçilere kadro müjdesi veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na tüm taşeron çalışanları adına teşekkür ediyoruz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum