Taşeronlar Haykırdı Kandırıldık

Taşeronlar Haykırdı Kandırıldık

Taşeron işçiler kadro sözü veren hükümete seçim öncesi vermiş olduğunuz vaatleri yerine getirmediniz. Seçim vaatlerine koymuş olduğunuz hakkımızı istiyoruz, diyerekten sosyal medyayı sallayan taşeron işçiler sesimizi duyun diyerekten haklı mücadelemiz dev

Taşeron işçiler bir çok platformda seslerini yükseltmek ve tepkilerini koymak için adeta gönül birliği yaptıklarını beraber yürüdüklerini açıklayan işçiler sosyal medya üzerinden taşerondaki adaletsizlikğe son vermek için bir araya geldiklerini söylediler.

Twitter üzerinden ( Kandırıldık ) etiketlemeleriyle yüzbinlerce taşeron işçilere ulaşan haber sosyal medyayı adeta salladı. Yapılan yazılı açıklamalarda ülkemizde maalesef başkanlık sistemi değişikliği için Anayasanın 1 hafta gibi kısa sürede hazırlana bildiğini ancak yıllar yılı taşeronların kadro haklarının verilmediği manidardır, denildi.

Hükümete seslenen taşeron işçiler seçim beyanemesinde kadro sözünü hatırlatarak bu vaatleri veren devlet erkanlarının seçim sonrası sesizliğe bürünmesi hakların söz ve kanun yönü ile gasp edilmesini hazmedemediklerini aktaran işçiler, haklı mücadelemizi her platformda söylediklerini ve ikinci aşama olan eylem kararlarının alacaklarını duyurdular.

Taşeron işçisi olan Kadriye Sağıroğlu ise medyanın sesimizi duyurmadıklarını bu hak gasplarının devlet eli ile yapılmasını gündeme almayan merkez medyaya kulaklarınızı açın diyerekten sitemde bulundu. Ancak sosyal medya üzerinden sesimizi duyurmaya çalışıyoruz diyen Sağıroğlu öncelik bu kulakların sağırlığını ve zihinlerin bulanıklığını ortadan kaldırarak haklarımızı iade edilmesini istediklerini vurguladı.

Her seçim öncesi taşeronları kullanan siyasilerin sadece oy bahanesi üzerine konuşarak bizleri kullanmalarını hazmedemediklerini ülkemizde yaklaşık olarak 1 Milyon insana hitap ettiklerini söyleyen taşeron işçiler söz veren AKP hükümetinin artık eli taşın altına koyma vaktinin geldiğini görmesi gerekmektedir, dediler.

Taşeronlar iş kanunundan örnek vererek, 4857 sayılı madde gereği asıl işlerde görev yapan işçilerin kadroya geçirilmemesi saten kanuna aykırı bir tutum olarak görülmekte olduğunu belirtelim. Ayrıca dönemin Başbakanı Davutoğlu taşeron işçileri kadroya geçirilmesi yönünde söz vermişti. Ancak bu sözlerin ardı arkası kesilmeksizin devam ederken ezilen kesimin taşeron işçiler olduğunu belirtelim dediler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum