Taşeronlar için 911 TL ödeme tarihleri belli oldu

Taşeronlar için 911 TL ödeme tarihleri belli oldu

Türkiye genelinde taşeron işçi ve kamu işçisi statüsünde emek vermeye devam eden taşeronlar için önem arz eden ilave ödemelere ilişkin açıklamalar yapıldı. Taşeronların tahsil edecekleri 911 TL’nin ödenme tarihi belli oldu.

Kamu kurum ve kuruluşlarında özellikle özel şirketlerin aracılığı ile taşeron işçi ve kamu işçisi vasfı ile hizmet vermeye devam eden taşeronlar için yaşanan gelişmeler büyük bir önem arz etmeye devam ediyor.

Taşeronlar hakkında alınan kararların ardından uzun süredir hem özlük hakların hem sosyal hakların hem de maddi kaygılar alanında birçok kaybın yaşandığı bilinirken; işçilere sunulacak olan ilave ödemeler bu süreçte daha önemli hale geldi.

Koronvirüs pandemi sürecinde birçok işçi işsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalırken; maddi destek yapılacağına dair açıklamalar hükümet tarafından dile getirildi. 

1000 TL sosyal destek ödemesine başvuru hakları da bulunan taşeronlar için yasal bir hak olarak elde ettikleri ilave tediye ödemeleri dahilinde ekstra ücret takdimi de yapılacak olup; taşeronlar için tahsil edilecek olan ilave tediye ödeme tarihlerinin de belli olduğu açıklandı.

İlave Tediye Ödemeleri

52 günlük bazda hesaplanan ve işçi emeğinin bir karşılığı olarak takdim edilen, TİS sürecinde yasal haklar bağlamında yer alan ilave tediye ödemeleri için taşeronlara toplamda 3 bin 646 TL ödeme yapılmaktadır.

İlgili meblağı 4 farklı taksitte tahsil edebilen taşeronlar için en önemli husus ise şuana kadar 3 taksitin ödemesinin alınmış olması oldu. Son olarak 27 Temmuz 2020 tarihinde ödeme alan taşeronlar için ilave tediye 4. Taksit ödemesinin yapılacağı tarih Aralık ayı olarak açıklandı.

İlk taksiti 31 Ocak 2020 tarihinde alan taşeronlar; ilave tediye 2. Taksit ödemesini ise 22 Mayıs 2020 tarihinde tahsil etmişti.

Yapılan son açıklamalara göre 3 bin 646 TL’den yaklaşık olarak 910 TL tutarında kalan son taksit meblağının ödeneceği tarih ise 14 Aralık 2020 olarak açıklandı.

Taşeronlar bu süre zarfında banka hesaplarından maaşlarına ilave olarak ödeme almış olacak ve bu ödemeden faydalanabilmek için herhangi bir başvuru işlemi yapmayacaktır.

Taşeronlar ile ilgili gelişmelere haberlerimizden erişebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum