Taşeronlara Sınav ve Güvenlik Soruşturması

Taşeronlara Sınav ve Güvenlik Soruşturması

Çalışma Bakanı Taşeron İşçilerin Sınav ve Güvenlik Soruşturmalarından Geçirileceğini Açıkladı. Taşeronlar yazılımı yoksa sözlü mülakata mı tabi olacak...

Bakana yönlendirilen sorular arasında düzenlemenin tamamlanmadan Meclis’e sunulmasını mümkün olup olmadığı yer almaktaydı. Bakan bu soruya söz verdiklerini ve bu sene içerisinde konuyu halletmek için çalıştıklarını belirtti. Özellikle düzenlemenin bu aşamaya gelmiş olmasının büyük bir önemi olduğunu ve bu sayede artık kamuoyu ile düzenlemenin paylaşıldığını belirtti. 

Çok kısa bir süre içerisinde de aynı şekilde yasal zeminde ilgili adımlar atılacağını yasal zeminin tamamlanmasının ardından ise Resmî Gazete’de düzenlemenin yayımlanacağını belirtti. Süreci uygulamaya geçirdikten sonra adım adım devam edeceğini ve hayata geçirileceğini de sözlerine eklerken aynı zamanda bu sürecin kamuoyuyla paylaşılacağını da ekledi.

Bütçe görüşmelerinin ardından kısa sürede, bir gün içerisinde yasayı çıkarıp, Resmi Gazete'de yayımlanmasını istiyoruz. Sonrasında ilgili başvuru süreci ve değerlendirmeler yapılacak. Yaptıkları işler konusunda bir sınavdan geçecekler ve güvenlik araştırmasından geçecekler. Bu rutin bir süreç... Kamuya alınan herkes güvenlik soruşturmasından geçiyordu. Şu anda bunu yapmak zorundayız dedi.

Bakanın bu açıklamasının ardından taşeronlara yazılı sınav mı yoksa sözlü mülakat mı yapılacağı belli değil. Ancak yaptıkları işler ile alakalı sınava tabi tutulacakları için muhtemelen aday memurluk sınavı gibi standart bir uygulama yapılabilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.