Taşeronlarda Son Durum Ne Düğüm Ne Zaman Çözülecek

Taşeronlarda Son Durum Ne Düğüm Ne Zaman Çözülecek

Taşerona Kadro Gözler Bakanlar Kurulunda Şeklinde Yapılan Haberler Neyi İfade Etmektedir. Taşeronların Kadroya Geçirilmesi Ne Zaman Yapılacak Özel Haber.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak tüm taşeron işçi gelişmelerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Geçmişte yapılan 1 Kasım 2015 öncesi taşeronlar kadroya alınacak açıklamasında 1 Kasım öncesi veya sonrasının ayrım yapılmaksızın alınmasını talep etmiştik. İlk yapılan açıklamalarda asıl işi yapan taşeronlar kadroya alınacak şeklinde gelen açıklamalara ise hiç bir ayrım yapılmaksızın tüm taşeronların kadroya geçirilmesini defaaten haberleştirmiştik. Tabi bu süreçten sonra kadronun şekli, içeriği bir çok değişime uğradı.

Son zamanlarda Çalışma Bakanı başta olmak üzere Maliye Bakanı, Başbakan Yardımcıları kısa kısa açıklamalar yapmaktalar. Yapılan açıklamada 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılması gerektiği vurgulanmaktadır. Son açıklamalarda ise Anayasa değişikliği sonrasında konunun değerlendirileceğini yapılacak olan düzenlemenin referandumdan sonraya sarkacağının sinyalleri gelmektedir.

Bakanlar Kurulunda değerlendirilecek olan bu hususta bir kaç hafta önce yapılan açıklamada konu Ekonomi Kurulunda değerlendirileceği açıklanmıştı. Sonrasında yapılan Ekonomi Kurulunda ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

23 Ocak 2017 Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Numan Kurtulmuş taşeronlar için gelen soruya "İlgili bakanlıklar çalışmalarını yapıyor" diyerek konuya kısa bir cevap getirdi.

Bazı haber siteleri bu eski haberi her hafta yaparak taşeronların kararı bu hafta Bakanlar Kurulunda görüşülecek şeklinde haberler yapmaktalar. Takipçilerimize tavsiyemiz resmi olmayan hiç bir bilgiye kulak vermemeleri. Bu tür asılsız haberler ile taşeronların huzurlarının bozulduğu unutulmamalıdır.

Pe ki, Taşeronların kadroya geçişi ne zaman yapılacak. Bu konuda Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak değerlendirmemiz: Kanun jet hızıyla TBMM 'den geçmemesi halinde referandumdan sonraya kalması yüksek ihtimal.

Sürekli olarak taşeronların yanında olan Kamu Personeli Alımı haber sitemizin Taşeron İşçiler bölümünü takip ederek tüm taşeron haberlerine bir yerden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum