TBMM Darbe Araştırma Komisyonu 2010 KPSS Yönelik Açıklama

TBMM Darbe Araştırma Komisyonu 2010 KPSS Yönelik Açıklama

TBMM Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek TRT TÜRK’ teki açıklamalarında 2010 KPSS’ de “ FETÖ/PDY “ örgütü tarafından mağdur edilen vatandaşlarımız sabırlı olsun.

TBMM Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek TRT TÜRK' te sosyal medya üzrinden gelen sorularına cevap vererek şunları kaydetti. Vatandaşlar bilmelidir' ki 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce kimler bu FETÖ örgütü tarafından mağdur edilmiş ve bu mağduriyet sonucu hakları gasp edilmiş ise şunu iyi bilsinlerki, biz araştırma komisyonluğu olarak bir çok bilgi ve belgeye sahibiz ve bu mağduriyetlerinizi Türkiye Büyük Millet Meclisine getireceğimizden emin olunuz.

Darbe Komisyonu Başkanı Petek, 3 aylık süre içerisinde 2010 KPSS mağdurları ile ilgili olarak Adli Makamların atacakları adımları bekleyeceklerini ve ellerindeki bilgi ve belgeleri Adli Makamlar ile paylaşarak özellikle 2010 KPSS olmak üzere ve Askeri sınavlardan tutunda, Adalet Bakanlığı, Yargıtay, Sayıştay, Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıklarına gözünü dikmiş bu FETÖ terör örgütünün sınavlarda kopya ihtimallerini tek tek incelenerek ve bilgi belgelere istinaden derhal Adli Makamlara ulaştırılarak savcılıkların harekete geçerek bu FETÖ örgütü tarafından zarar görmüş vatandaşlarımızın tanzimi ve iadei itibarlarının verilmesi için TBMM sunacaklarını aktardı.

15 Temmuz darbe girişiminde Kahramanlık destanı yazan Milletimizin gönlü ferrah olsun, kimsenin hakkını yedirmeyeceğiz. Şuan ÖSYM başkanlığının 2005 tarihinden bu yana 70 yakın sınavı mercek altına aldıklarını ve bununla ilgili olarak yetkilileri Komisyonumuza çağırarak, ellerindeki bilgi ve belgeler ışığında tutunak altına alarak Türkiye Büyük Millet Meclisine sunacağız sonrası ise Adli Makamların verecekleri karara göre şekillenecek, dedi.

Ben bir hukukçu olarak sınavlarda kopya çektikleri belgelenmiş ve savcılar tarafından tutanak altına alınmıştır. Ortada bir haksızlık aşikar olup bu hukuksuzuluğu nasıl giderilecek sorusuna ise önceliğimiz, TBMM Darbe Araştırma Komisyonu olarak araştırmalarımızı 3 ay içinde TBMM sunacağız ardından haksızlığa uğramış tüm vatandaşlarımız için hukuk devleti ilkesi ile yola çıkarak, gerekli mercilere bu hukuksuzluğun giderilmesi için adımlarımızı atacağız dedi.

Darbe Komisyonu Başkanı Petek, mağduriyetleri kesinleşen ve adli makamlarcada kanıtlanan vatandaşlara yönelik olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak gerekli kanunlar veya yönetmelikler düzenlenmesi için hükümet gerekli adımları atacak olup mağduriyetler giderilecektir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
49 Yorum