TBMM Kadrolu 10 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

TBMM Kadrolu 10 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi kadrolarında görevlendirilmek üzere 10 kişilik kontenjan ile güncel bir memur alımı süreci başlatılacağı ilan edildi. Başvuru şartları ve başvuru sürecine dair detaylara haberimizden erişebilirsiniz.

Yurt genelinde binlerce memur adayının takip ettiği kadrolu memur alımı ilanlarına bir güncel istihdam duyurusu daha eklendi. Ankara iş ilanları kategorisinden duyurulan ilanda yer alan bilgilere göre ilk defa göreve başlamak kriteri ile memur alımı başvurularını yapacak olan adaylar arasından tercih yapılacaktır.

TBMM İş İlanları

İlgili ilanda yer alan detaylara göre; sınav usulü ile alınacak olan adayların görev hakkı kazanması neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında hizmet verecekleri beyan edildi.

Görev Tanımı

Adayların TBMM çalışmaları kapsamında Meclis arşivleri dahilinde Osmanlıca arşiv belgelerinin tespiti, çevirisi, düzenlenmesi ve verilecek diğer görevleri icra etmek üzere istihdam edilecekleri beyan edildi.

tbmm.jpg

Başvuru Şartları

Adayların söz konusu ilana başvuru yapabilmeleri için; Osmanlı Arşiv Metinleri, Osmanlı Paleografyası veya Yazma Eserlerden Örnek Metinler derslerinden birini almış olduğunu belgelemeleri şarttır.

Lisans mezunu olan ve KPSS P3 puan türünden 60 puana sahip olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvuru Süreci

İlgili işe alım başvuruları başlamış olup; 3 Mayıs 2021 tarihine kadar başvuru sistemi açık olacaktır. Başvurular T.B.M.M. resmi internet adresi üzerinden yapılacak olup; şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum