TBMM KPSS 60 Puan İkamet Yok 300 Aşçı-Hizmetli-Garson Personel Alımı

TBMM KPSS 60 Puan İkamet Yok 300 Aşçı-Hizmetli-Garson Personel Alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM) resmi web sitesinde yayınlanan ilanda ikamet şartı olmadan KPSS 60 puanla farklı unvanlarda toplamda 300 kadrolu memur alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM) idari teşkilatı kadrolarına alınmak üzere KPSS 60 puanla en az lise mezunu olanlardan ikamet şartsız 81 şehir başvuru ile farklı unvanlarda toplamda 300 kadrolu personel alınacaktır.

TBMM personel alımı için başvuru şekli ve süresi

Adaylar başvurularını 20 Temmuz 2022 tarihine kadar e devlet üzerinden kurum internet adresine elektronik olarak yapılacaktır.

TBMM hangi unvanda kaç personel alıyor

61 Memur, 4 Rehber, 3 Kameraman, 3 Muhabir, 3 Montajcı, 3 Fotoğrafçı, 4 Alt Yazıcı, 3 Mühendis, 7 Tekniker, 24 Tekniker, 2 Usta, 25 Aşçı, 50 Garson, 20 Çayocakcı ve Garson, 28 Bulaşıkçı ve 60 Hizmetli alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri

2020 ve 2021 yılı KPSS sınavlarından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

Memur, Rehber, Muhabir, Montajcı, Alt Yazıcı, Mühendis, Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Kameraman alımı için İki yıllık eğitim veren yüksekokulların Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Medya ve İletişim programlarının veya lisans eğitimi veren fakültelerin Radyo, Televizyon ve Sinema, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video bölüm/programlarının birinden mezun olmak.

Fotoğrafçı alımı için İki yıllık eğitim veren yüksekokulların Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Medya ve İletişim programlarının veya lisans eğitimi veren fakültelerin Radyo, Televizyon ve Sinema, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video bölüm/programlarının birinden mezun olmak.

Teknisyen alımı için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak.

Usta alımı için Lise mezunu olmak, Anahtarcılık, çilingirlik veya camcılık alanında; Milli Eğitim Bakanlığınca verilen ustalık veya kalfalık belgesine ya da Mesleki Yeterlilik Kurumunca yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca düzenlenen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak.

Aşçı alımı için Lise mezunu olmak, Aşçı, dönerci, kebapçı, pastacı, pideci veya kasaplık (Et ve Et Ürünleri İşleme) alanında; Milli Eğitim Bakanlığınca verilen ustalık veya kalfalık belgesine ya da Mesleki Yeterlilik Kurumunca yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca düzenlenen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak. (Mesleki eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı mutfak dalı ile yükseköğretim kurumlarının aşçılık, gastronomi, gastronomi ve mutfak sanatları bölümlerinden mezun olanlarda belge veya sertifika şartı aranmaz.) 3) En az fiilen (1) yıl aşçılık alanında çalıştığını belgelemek (e-Devletten alınacak meslek kodlarını gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü).

Garson alımı için Lise mezunu olmak, Servis alanında; Milli Eğitim Bakanlığınca verilen ustalık veya kalfalık belgesine ya da servis görevlisi alanında; Mesleki Yeterlilik Kurumunca yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca düzenlenen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak. (Mesleki eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı servis dalı ile yükseköğretim kurumlarının ikram hizmetleri, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Ağırlama Hizmetleri, Otel Yöneticiliği, Turizm Otel Yöneticiliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otelcilik, Turizm, Konaklama ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği ve Turizm Otelcilik bölümlerinden mezun olanlarda belge veya sertifika şartı aranmaz.)

Bulaşıkçı ve Hizmetli alımı için Lise mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum