TBMM Lise Mezunu Teknisyen ve Şoför Alımı Başladı (Mülakatsız)

TBMM Lise Mezunu Teknisyen ve Şoför Alımı Başladı (Mülakatsız)

TBMM bünyesinde KDK için lise mezunu teknisyen ve şoför alımı yapılacak. KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız atama yapılacak. İşte memur personel alımı başvuru tüm detayları.

Türkiye Büyük Millet Meclisi “TBMM” Kamu Denetçiliği Kurumu KDK (OMBUDSMANLIK) 4/B (sözleşmeli personel) alım ilanı yayımlandı. Mülakatsız olmak üzere 2020 KPSS (B grubu) puan sırası esas alınmak suretiyle, merkezi Ankara’da olan Kurumda istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı başladı. TBMM teknisyen ve şoför alımı başvuru tüm detaylarını İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık.

Kamu personel alımı mezuniyet şartları

1 Teknisyen (Bilgisayar) alımına Erkek/Kadın adaylar başvurabilir. Ortaöğretim kuramlarının Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılım, Bilgi İşlem alanlarının birinden mezun olmak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

3 Destek Personeli (Şoför) alımına Erkek adaylar başvurabilir. Ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS-P94) en az 50 puan almış olmak, Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre en az yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Şoför olarak en az bir yıl fiilen çalışmış olmak ve bunu SGK Hizmet Dökümü ile belgelendirmek, SRC 2 belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak gerekiyor.

TBMM memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kılavuzda belirtilen suçlardan mahkum olmamak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak,

Güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

KDK memur alımı başvuru süreci

Kamu Denetçiliği Kurumu KDK memur alımı için başvurular başladı. Adaylar iş ve işlemlerini 8 Temmuz 2022 tarihine kadar online olarak yapabileceklerdir. Adaylar başvuruları Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı internet adresinden hemen yapabilirler. İşte başvuru kılavuz ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kdk-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum