TBMM Tutanaklarına Göre Sağlık Bakanlığı 2106 Yılı

TBMM Tutanaklarına Göre Sağlık Bakanlığı 2106 Yılı

Sağlık Bakanlığı tarafından, 2016 yılı için alımı düşünülen personel sayısı hakkında henüz bir açıklama yapılmazken; Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda söz alarak

Kamu Personeli Alımı olarak siz değerli okuyucularımızı, hangi kamu kurumunun ne zaman nasıl alım yapacağı hakkında en hızlı ve en doğru şekilde bilgilendirmeye devam ediyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2016 yılı içerisinde 3000 personel alımı gerçekleştireceği haberini geçtiğimiz günlerde yapmıştık. Sağlık Bakanlığı 2016 yılı içerisinde dev alım gerçekleştirerek toplam 26265 personel alımı gerçekleştirecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından, 2016 yılı için alımı düşünülen personel sayısı hakkında henüz bir açıklama yapılmazken; Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda söz alarak yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığının 2016 yılı içerisinde yapacağı alımlar hakkında bilgiler verdi. Yurdakul yaptığı konuşmada;  Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı bütçesini görüştüğümüz esnada Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş benim elime Sağlık Bakanlığının 2016 yılı içerisinde bakanlık bünyesinde yapılacak kadro planlamasını verdi ve aynen şunu ifade etti: ‘’Ben, 2016 yılı içerisinde 9600 kadrolu sağlık personeli, 6665 sözleşmeli personel ve 10 bin taşeron personel alacağım.’’ dedi.

Yurdakul’un yaptığı açıklamalara göre; Sağlık Bakanlığı 2016 yılı içerisinde 9600 kadrolu sağlık personeli, 6665 sözleşmeli personel ve 10 bin taşeron olmak üzere toplamda 26265 personel alacak. Tüm kamu kurumlarının yaptığı alımlar gibi, Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı bu alımlar ile ilgilide herhangi bir ilan yayımlanır yayımlanmaz sitemizden yayınlanacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.