TC Dışişleri Bakanlığı Memur Alım İlanı

TC Dışişleri Bakanlığı Memur Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığı tarafından Memur alım ilanı yayınlandı. Yazılı ve Sözlü sınavla alınacak memur için başvurular 13 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

TC Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 50 kişi Memur unvan ile istihdam edileceği açıklandı. Başvurular 13 Ocak 2017 tarihi olarak açıklanmış olup yazılı sınav 28 Ocak 2017 ile 29 Ocak 2017 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı Memur başvuracak adaylarda aranacak şartlar: 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar), Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin; Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) belirlediği kapsam dikkate alınacaktır) veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olması gerekmektedir.

Ayrıca 2015, 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Sınavından (YDS/e-YDS), sınava girilen birinci yabancı dilde (İngilizce, Fransızca veya Almanca) en az 85 puan almış olmak gerekmektedir. Eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından 2015, 2016 veya 2017 yıllarında alınan puanların bahse konu uluslararası dil sınavına ilişkin sonuç belgesinin alındığı sınav dönemi itibarıyla ÖSYM tarafından belirlenen YDS’deki karşılıkları da değerlendirmeye alınacaktır. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvuracak adaylarda istenecek belgeler: YDS/e-YDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi, Diploma veya mezuniyet belgesi (Yabancı üniversitelerden alınmış olması halinde, YÖK onaylı denklik belgesinin de iletilmesi gerekmektedir), Mevcut görünümü yansıtan vesikalık fotoğraf (erkekler için sakalsız ve kravatlı), Varsa lisansüstü eğitim diploması (Yabancı üniversitelerden alınmış olması halinde, YÖK onaylı denklik belgesinin de iletilmesi gerekmektedir), Uluslararası ilişkiler, hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım veya psikoloji bölümü mezunu olması gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli: Giriş sınavı başvuruları 4 Ocak 2017 Çarşamba günü başlayacak ve 13 Ocak 2017 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.