TCDD 8 Personel Alacağını Duyurdu

TCDD 8 Personel Alacağını Duyurdu

Devlet Demir Yolları Personel Alım İlanı 03 Kasım 2017 de yayınladı. Başvuracak adayları 8 kişi için son 24 Kasım 2017 da sona eriyor.

TCDD Genel Müdürlük 1 kişi alınacaktır. TCDD 1. Bölge İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Sakarya, İzmit, İstanbul, Tekirdağ ve Edirne adresine 2 kişi alınacaktır.

TCDD 2. Bölge Ankara, Niğde, Kayseri, Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Çankırı, Karabük, Zonguldak ve Eskişehir adreslerine 1 kişi alınacaktır.

TCDD 3. Bölge İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir, Uşak ve Denizli adreslerine 1 kişi alınacaktır.

TCDD 4. Bölge Kayseri, Yozgat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Tokat, Amasya ve Samsun adreslerine 2 kişi alınacaktır.

TCDD 7. Bölge Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Isparta ve Burdur adreslerine 1 kişi alınacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre, münhal bulunan (8) adet Avukat pozisyonuna atama yapılmak üzere sınavla Avukat alınacaktır.

Sınava başvuru şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlardan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının beş katına kadar aday giriş sınavına alınacaktır. KPSS P3 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olması. Başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olması, 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmaması, Süresi içinde başvuru yapmış olması ve 5525 sayılı Memurlar ile Diğer Kamu Görevlilerinin Bazı Disiplin Cezalarının Affı Hakkında Kanunun ek 1 inci maddesinin son fıkrası gereğince başvuru koşulunu taşıyanlar için otuz beş yaş şartı aranmayacaktır. TCDD Kamu Personeli (Memur) Alım iş ilanları yayınladı zaman ilanları sayfamızda görebilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.