TEİAŞ 2018/2 KPSS İle Alınacak Kamu Personeli Maaşlarını Açıkladı

TEİAŞ 2018/2 KPSS İle Alınacak Kamu Personeli Maaşlarını Açıkladı

TEİAŞ Kamu Personeli Alımı yapılan 2018/2 KPSS tercihlerinin başladığı dönemde tercih yapacak adayları bilgilendirmek amacıyla personel maaşlarını açıkladı.

KPSS 2018/2 ile tercih yapıp kamu personeli alımı için net ve ek gelir durumlarını TEİAŞ paylaştı. TEİAŞ bünyesinde çalışacak olan biyolog, mühendis ve memur maaşları açıklandı. Buna göre memur alımı 3.953 lira maaş alacakken mühendisler 5 bin 307 ve biyologlar da 4 bin 503 lira maaş alacaklardır. Bu maaşlar net ücret olarak hesaplanmıştır. Bunlara ek olarak yabancı dil tazminatı ve fazla mesai ücretleri de verilecektir. Açıklanan mühendis maaşının ise vardiyalı olarak çalışacak mühendisler olduğunu ifade etmek gerekir.

2 Yıl Çalışma Zorunluluğu Var. TEİAŞ’a atanacak olan memurların en az 2 yıl boyunca TEİAŞ bünyesinde çalışmaları zorunlu tutulmuştur. Bu süre içerisinde ayrılmak isteyenlerin ise belirlenen ücreti ödemeleri gerekecektir. TEİAŞ personeli olanlara lojman hakkı da verilmektedir. Bunun için lojman yönetmeliği hükümlerinin irdelenmesi gerekmektedir.

Sözleşmeli personellere birden fazla ücret verilmektedir. Bunlardan ilki sözleşme ile belirlenen ve sabit olarak verilen sözleşme ücretidir. Bu ücretin üzerine başarı, kıdem ve yabancı dil ücretleri de eklenmektedir. Böylelikle maaşlar ciddi oranda artış gösterebilmektedir.

TEİAŞ ve imkanları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler insan kaynaklarını arayarak detaylı bilgi edinebilirler. İsabetli bir tercih yapmak adına tüm bu hususların önceden belirlenmesinde fayda vardır. Sonradan pişmanlık yaşamak çözüm olmayacak ve üstüne 2 yıl çalışma zorunluluğu ile karşı karşıya kalmak da söz konusu olacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum