Tekniker Teknisyen Koruma Güvenlik Destek Şoför Büro Personeli Alımı Başladı

Tekniker Teknisyen Koruma Güvenlik Destek Şoför Büro Personeli Alımı Başladı

Kamu kurumu bünyesinde yeni ve sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Sivas ili iş ilanları kapsamında Bilim ve teknoloji Üniversitesi bünyesinde yeni kadrolara atama süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni kadrolara sözleşmeli memur alımı açıklandı. KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle istihdam edilmek üzere 19 sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvuru hususları:

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar ile yukarıdaki tabloda aranan nitelikler kısmındaki özel şartlar aranacak olup adaylar ilanda yer alan pozisyonlardan sadece birine müracaat edebilecektir.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak gerekiyor. Çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılanlar ilana başvuruda bulunamazlar.

Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu P3 puanı, ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu P93 puanı, ortaöğretim mezunları için KPSS (B) grubu P94 puanı esas alınacaktır. Ayrıca aranan nitelikler kısmındaki özel şartlara ilişkin belge/sertifikalar eksiksiz olarak teslim edilecektir. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi memur alımı mezuniyetler

1 Büro Personeli (Hukuk Müşavirliğinde görevlendirilmek üzere) Herhangi bir lisans programından mezun olmak MEB veya ilgili kamu kurumu onaylı adli takip elemanı, temel ofis programları, dosyalama ve arşivleme teknikleri ve muhasebe işlemlerinin kaydedilmesi sertifikalarına sahip olmak,

En az 3 yıl fiilen “Hukuk Büro Yetkilisi” olarak çalıştığını belgelemek. (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü)

2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS P3) en az 60 puan almış olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

6 Destek Personeli (Temizlik) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, MEB onaylı hijyen sertifikasına sahip olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

1 Destek Personeli (Bahçe Bakım) Endüstri Meslek Lisesi veya Teknik Lisesi Bahçecilik Alanı ve Dalları, Süs Bitkileri ve Peyzaj alanı bölümlerinden/alanlarından birinden mezun olmak veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezunu olup Bahçıvanlık veya Peyzaj alanında sertifika sahibi olmak, 2020 KPSS P94 puan türünden 55 ve üzeri puan almış olmak, İlgili alanda en az 1 yıl çalışmış olmak, (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak.) Üniversitemizin tüm kampüslerinde iç ve dış alanda peyzaj bakım, budama, sulama, çim biçme gibi hizmetler yapılacak olup görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak, Vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, Askerliğini yapmış veya muaf olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, Rektörlükçe belirlenecek hizmet birimlerinde görev yapacaktır.

1 Destek Personeli (Basit Bakım) Ortaöğretim Kurumlarının Metal Teknolojisi (Çelik Konstrüksiyon, Isıl İşlem, Kaynakçılık, Metal Doğrama, Sac İşleri) veya Metalürji Teknolojisi alanlarından birinden mezun olmak, 2020 KPSS P94 puan türünden 55 ve üzeri puan almış olmak, İlgili alanda en az 1 yıl çalışmış olmak, (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak.) Vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek, Askerliğini yapmış veya muaf olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, Rektörlükçe belirlenecek hizmet birimlerinde görev yapacaktır.

1 Destek Personeli (Şoför) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Psikoteknik Belgesine sahip olmak, SRC-2, SRC-4 Belgelerine sahip olmak, En az 10 yıl fiilen “makam şoförü” olarak çalıştığını belgelemek. (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü), En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Şoförlük görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak, 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS P94) en az 60 puan almış olmak,

1 Destek Personeli (Şoför) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Psikoteknik Belgesine sahip olmak, SRC-2, SRC-4 Belgelerine sahip olmak, İş Makinası Kullanma Sertifikası (Operatörlük Belgesi) sahibi olmak, Güvenli Sürüş Sertifikası (Defansif Of Road Antisikid) sahibi olmak, En az 2 yıl fiilen “Şoför” olarak çalıştığını belgelemek, (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü), En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Şoförlük görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak, 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS P94) en az 60 puan almış olmak,

5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir ön lisans programından mezun olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitemiz yerleşkesinde iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek 170 cm, Kadın 160 cm’den kısa olmamak, Koruma ve Güvenlik Personeli için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı, bedensel engeli, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığına dair sağlık beyanı (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Yükseköğretim Kurumlarının herhangi lisans programından mezun olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitemiz yerleşkesinde iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 170 cm’den kısa olmamak, Koruma ve Güvenlik Personeli için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı, bedensel engeli, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığına dair sağlık beyanı (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.),

1 Teknisyen Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanından mezun olmak, Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesine (EKAT) sahip olmak, Kuvvetli akım işlerinde en az 3 yıl tecrübesi olduğunu belgelemek. (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü), Arazi şartlarında çalışmaya elverişli olmak, Sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.), Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

1 Tekniker Yükseköğretim Kurumlarının Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metalurji Malzeme, Metalürji ve Malzeme, Metalürji, Metal İşleri, Döküm ön lisans programlarından birinden mezun olmak, Alanında en az 1 (bir) yıl tecrübesi olduğunu belgelemek. (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü), Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına başvuru formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte ŞAHSEN yapılacaktır. Başvurular 15 Ağustos’a kadar devam edecek. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/sivas-personel-alimi.20220802220103.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.