Teknolojinin Geleceğine Yön Verenler Aranıyor: Başkanlık Personel Alımı Başladı

Teknolojinin Geleceğine Yön Verenler Aranıyor: Başkanlık Personel Alımı Başladı

İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı tarafından güncel kamu personeli alımı başvuruları kapsamında bilişim personeli alımı başlattı. İşte tüm başvuru süreci ve şartların yer aldığı yazımız.

İçişleri Bakanlığı” teknolojiye yön verecek personeller arıyor. Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde YENİ sözleşmeli bilişim personeli alımları başladı. Başvuru süreci, şartları hemen bu yazımızda tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Bilişim Personeli Alımı İçin Gereken Nitelikler Nelerdir?

Başvuru için adaylardan KPSS şartı istenmiyor. Bu kapsamda KPSS puanı olmayan ya da belge ibraz etmeyenler değerlendirmede en az 70 olarak baz alınıyor. Adayların başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, askerlikle ilişiği olmaması ve T.C. vatandaşı olması gerekiyor.

Göç İdaresi Başkanlığı memur alımı mezuniyetler

Başvuru için bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği ile diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik mezunları başvurabilir.

1 Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı 4 katına kadar, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı 4 katına kadar, 4 Kıdemli .Net Uzmanı 3 katına kadar, 1 Kıdemli Java Uzmanı 3 katına kadar, 1 Sistem Uzmanı 3 katına kadar, 3 .Net Uzmanı 2 katına kadar, 1 Ağ Uzmanı 2 katına kadar, 2 Analiz Ve Test Uzmanı 2 katına kadar, 1 İş Zekası Uzmanı 2 katına kadar olmak üzere maaşlar yer alıyor.

Bilişim Personeli Alımı Süreci Nasıl İşler?

İçişleri Bakanlığı tarafından “Göç İdaresi Başkanlığı” yeni kamu personeli alımı başvuruları kapsamında süreç başladı. Adaylar 23 Nisan’a kadar başvuru yapabileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.