TEOG YEP 2016/2017 Puanları Açıklanıyor

TEOG YEP 2016/2017 Puanları Açıklanıyor

2016/2017 TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sınavına giren milyonlarca öğrenci için MEB'den açıklama geldi. YEP sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden duyurulacaktır. Açıklamanın ardından hangi sistem üzerinden işlem yapılacak

MEB'in resmi Twitter hesabından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında gerçekleştirilen merkezi ortak sınavlara katılan öğrencilerin lise tercihi yaparken kullanacağı YEP 'e ilişkin açıklama duyuruldu.

TEOG sınav sonucunun açıklanmasının ardından veliler E-Okul üzerinden yine tercihlerini gerçekleştireceklerdir. Velilerin tercih yaparken daha dikkatli incelemeleri kontenjanları ve puanları göz önüne alarak doğru bir tercih gerçekleştirmeleri gereklidir.

Lise tercihlerinde kullanılacak "YEP" yarın açıklanacak Milli Eğitim Bakanlığınca, 2016/2017 eğitim ve öğretim yılı 8'inci sınıf  öğrencilerinin lise tercihleri için kullanılacak yerleştirmeye esas puanlar (YEP) yarın saat 10.00'da açıklanıyor. E-Okul sistemi üzerinden alınan puanlar öğrenile bilmektedir.

2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu"na göre YEP 'in açıklanmasının ardından 14 ile 24 Temmuz arasında liselere tercihler alınacak. Tercihte bulunan tüm öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri, YEP üstünlüğü, tercih önceliği, okul kontenjanı esasına göre yapılacak.

MEB e-Okul sistemi veliyi ve öğrenciyi birçok bilgiyle buluşturan bir web tabanlı yazılımdır. Öğrencinizi okula kaydettikten sonra mezun olana kadar tüm süreci takip edebileceğiniz bir sistem olan e-Okul, velilerden ve öğrencilerden çok ilgi görüyor. Not ve devamsızlık takibi çok rahat bir şekilde yapılabildiği için e-okul sistemi velilerden büyük ilgi görüyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin kullanımı günden güne yaygınlaşıyor ve uzun yıllardır aileler tarafından kullanılıyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş yapabilmek için e-Okul’un resmi sitesine giriş yapmış olmanız gerekmekte. Güvenlik resmi ile beraber verilen bir kodu girmeniz gerekmektedir. Ancak bu resmi ve yazanları anlamakta veya görmekte güçlük çekebilecek öğrenciler için güvenlik kodu yenile butonuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.