THY 2022 Yılı 1.000 Yeni Kabin Memuru Alımı Yapacak (Güncel Son Durum)

THY 2022 Yılı 1.000 Yeni Kabin Memuru Alımı Yapacak (Güncel Son Durum)

Türk Hava Yolları THY bünyesinde 1.000 yeni Kabin Memuru Alımı için geri sayım başladı. Başvurulara dair detayları, süreci ve adayların talepleriyle son güncel durumu bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Türk Hava Yolları THY tarafından 2022 yılı yeni KABİN MEMURU ALIMI için geri sayım başladı. Adaylar 1.000 yeni kabin memuru alımları için sürecin başlatılmasını bekliyor. Yaklaşık iki ay önce açıklaması gelen müjdenin yerine getirilmesini ve beklentilerin karşılanmasını bekleyen adaylar THY iş ilanları için başvuruların açılmasına odaklandı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak bizler de konuyu tekrar gündeme almaktayız. İşte son güncel detaylar ve şartlar.

THY 1.000 kabin memuru alımı kimler başvurabilir?

Türk Hava Yolları “THY” 1000 yeni kabin memuru alımları için adayların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı var. Ayrıca yaş itibarıyla da 1 Ocak 1992 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğanlar başvuru yapabilecektir. Mezuniyet olarak da KPSS şartsız olmak üzere en az lise mezunu olmak gerekiyor.

Türk Hava Yolları personel alımı özel şartlar

T.C. vatandaşlığının yanı sıra mavi kart sahibi olanlar da başvurabilir. Adayların iyi derecede İngilizce bilmesi şartı var. İkinci yabancı dil bilmek de tercih sebebidir. Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmaması, Türk Hava Yolları THY AO veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle daha önceden ayrılmış olmaması şartları da yer alıyor.

Boy olarak adayların 160 cm. ile 180 cm. arası olması gerekiyor. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmaması da gerekmektedir.

Kabin memuru alımları güncel durum

Türk Hava Yolları THY tarafından alınacak 1.000 yeni kabin memuru kadrosu için başvuruların Temmuz başı itibarıyla açıklanması en büyük beklenti. Adaylar KPSS merkezi atama ile çakışmaması adına en kısa sürede açıklanmasını bekliyor. Sürece dair detaylar geldikçe İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum