THY A.O Yetiştirilmek Üzere pilot adayı alacak

THY A.O Yetiştirilmek Üzere pilot adayı alacak

Türk Hava Yolları yetiştirilmek üzere aday adaylarını arıyor başvuruları başlamış olup 29 Aralık 2017’de sona erecektir.

Türk Hava Yolları’na başvuru tarihi itibariyle aşağıda belirtilen şartları taşıyan bütün adaylar başvuru yapabilecektir. Türk Hava Yolları tarafından yapılacak olan değerin değerlendirme süreçlerini geçen adaylar başarılı olarak sayılacaklar.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: T.C. vatandaşı olmak, lisans mezunu örgün eğitim veya açık öğretim olabilmekte, 1 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olmak, erkek adaylar için 165 santimden kısa ve 1.90 santimden uzun olmaması gerekmektedir.

Bayan adaylar için 160 santimden kısa ve 190 santimden uzun olmamaları gerekmektedir. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlayan eğitim başlangıcı tarihi itibariyle 2 tecilli olan adaylar başvurabilir.

Başvuracak adaylardan adli sicil kaydı ve arşiv kaydı bulunmaması gerekmektedir. Türk Hava Yolları’nın daha önce görev yapmış ayrılmamış olmak veya fesih yolu ile şirketten ayrılmamış olan adaylar başvurabilir.

Şartları taşıyan adaylar internet üzerinden başvuruları başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Türk Hava Yolları kendi içerisinde yapacağım İngilizce dil sınavında başarılı olması gerekmektedir. Tüm süreçler sonucunda başarılı olan adaya iş teklifi yapılacaktır. İlan başvuru süreci başlamış olup 29 Aralık 2017 tarihli saat 16 ya kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum