THY En Az Lise Mezunu Kabin Memuru Olmak İsteyenler Ne Yapacak

THY En Az Lise Mezunu Kabin Memuru Olmak İsteyenler Ne Yapacak

THY en az lise mezunu kabin memuru nasıl olunur. Oldukça cazip mesleklerden olan kabin memurluğu için ne yapmak gerek sizler için araştırdık.

THY en az lise mezunu Kabin Memuru Olma Şartlarını derledik. Özel kuruluşlarda kabin memurluğu yapmak isteyenler için de aynı şartlar geçerli oluyor. THY açık iş pozisyonları aşağıdaki link adresinde verilmiştir. Kabin memurları toplumda hostes olarak bilinen kişilerdir. Eskiden yalnızca kadınlar hostes olsa da, şimdi erkekler de hosteslik yapabilir. Kabin memuru alımları özel havayolu şirketlerince yapılır ve özel sektörde istihdam edilirler. Bu yüzden alım şartları da şirketlere göre farklılık gösterir. Maksimum 38 yaşından gün almamış olmak, bayanlarda 160-180 cm, erkeklerde ise 165-190 cm boya sahip olmak, boy kilo indeksinin uyumlu olması, temiz ve bakımlı olma, herhangi bir görme sorununun olmaması, rahatsızlık yaratmayan bir ses tonu, uçakta görev yapmasına engel sağlık sorunu olmayan, iletişim yeteneği güçlü, misafirperver, esnek ve uyumlu olma şartlarını sağlayan kişiler bu meslek için uygundur.

Kabin memuru olmak için en az lise mezunu olunmalıdır. Ancak en önemli husus iyi derecede yabancı dil kabiliyetine sahip olmaktır. İngilizce konuşma ve yazma yeteneği aranmaktadır. İkinci bir yabancı dil bilenler ise tercih sebebi olacaktır.

Çalışma Koşulları; Kabin memurlarının mesaisi uçakta oldukları vakti kapsamaktadır ve çalışma saatleri esnektir. Uçtukları saat başına ödeme alırlar. Kabin memuru maaşları 3-10 bin TL arasında değişiklik gösterir. Asıl görevleri uçuş güvenliğini sağlamaktır. Yiyecek içecek servisi sadece insanların gördüğü kısımdır. Ayrıca sıkı bir kıyafet yönetmeliğine tabidirler ve kusursuz görünmeliler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.