THY İş Garantili Öğrenci Alımı 2017

THY İş Garantili Öğrenci Alımı 2017

Türk Hava Yolları Personel Alımlarına Devam Etmektedir. Bir Çok Alanda Personel Alımı Yapan THY Bayan ve Bay adayların Başvurabileceği Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı Yapacak olup 30 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru Adresi Haberimi

Türk Hava Yolları 'na alınacak öğrenciler zorlu bir eğitim sürecinden geçirilecek. Eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar THY bünyesinde pilot adayı olarak görevlendirilecektir. Başvurular 30 Nisan 2017 tarihine kadar aşağıdaki internet adresinden yapılacaktır.

THY Pilot Aday Adayı için şartlar: T.C. Vatandaşı olmak, En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak, 01 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olmak, Erkek adaylar için boy 165 cm'den kısa, 190 cm'den uzun olmamak ve beden kitle endeksine uygun olmak, Bayan adaylar için boy 160 cm'den kısa, 190 cm'den uzun olmamak ve beden kitle endeksine uygun olmak, Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmesi ve Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmaması ve Daha önce THY A.O. ve THY A.O.' nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmaması gerekmektedir.

Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek. TOEFL (IBT) : 75 (speaking : min.20) ve IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6) olması gerekmekte.

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir. İlan kriterlerini sağlayan adaylar evrak kontrol ve boy-kilo ölçüm sürecine davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır. Başvuru son tarih 30 Nisan 2017 tarihine kadar yayında kalacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.