THY Personel Alımı Haziran 2017

THY Personel Alımı Haziran 2017

Türk Hava Yolları 22 personel alımı için düğmeye bastı. Türk Hava Yolları uçuş harekat uzmanı, emniyet yönetim sistemcisi ve loadmaster olarak istihdam edeceği personelleri arıyor.

Türk Hava Yolları 22 personel alım ilanı yayınladı. 12 kişi loadmaster, 5 kişi emniyet yönetim sistemi alanında çalışacak görevli ve diğer 5 kişi ise uçuş harekat uzmanı olarak istihdam edilecek.

Kriterleri uyan adaylar başvurularını Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek.

Uçuş Harekat Uzmanı alımı için; T.C. vatandaşı olmak, En az lisans derecesinde mezun olmak, Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak, geçerli bir SHY-UHU Dispeçer lisansına sahip olmak, SHY 6A kapsamında yetkilendirilen bir havayolunda Dispeçer olarak en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak, Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak olarak belirtilmiştir. Ayrıca adaylarda iyi derece İngilizce bilme şartı, erkek adaylar için; askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl tecilli veya muaf olmak tercih sebebidir. Yaş şartı ise 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olarak paylaşılmıştır.

Emniyet Yönetim Sistemi alanında çalışacak personel alımı için; T.C. vatandaşı olmak, Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin mühendislik fakültesi veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak, Havayollarının SHY 6A kapsamındaki Emniyet Yönetim Sistemi  (SMS)  veya Kalite Sistemi kapsamında en az 2 yıl çalışmış olmak, Erkek adaylar için; askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl tecilli veya muaf olmak (tercih sebebidir) olarak belirtilmiştir.

Loadmaster alımı için; T.C. vatandaşı olmak, Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak, En az lisans derecesinde mezun olmak, Yurtdışı seyahat engeli bulunmamak, Geçerli bir Loadmaster sertifikasına sahip olmak, Loadmaster olarak en az 2 yıl fiili tecrübe sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/veya mülakatında başarılı olmak) ve erkek adaylar için; askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl tecilli veya muaf olmak (tercih sebebidir) olarak belirtilmiştir. Yaş şartı olarak 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olmak gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum