THY Yeni Adayları Arıyor

THY Yeni Adayları Arıyor

Türk Hava Yolları Personel Alımları Şubat ve Mart 2017 Aylarında Devam Edecek. Adaylar KPSS Şartı Aranmaksızın örgün veya açıköğretim mezunları başvurabilecek. Yapılan Açıklamaya Göre THY A.O. Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı Arıyor.

THY Türk Hava Yolları tarafından personel alımı yapılacağı bildirildi. İlan 30 Nisan 2017 tarihine kadar yayında kalacaktır. Yapılan açıklamaya göre THY A.O. tarafından yetiştirilmek üzere II. Pilot Aday Adayı Arıyor. İşte başvuru şartları ve tüm detaylar.

Adaylarda aranacak şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az lisans derece mezunu olması “ örgün veya açık öğretim fark etmez “  1 Ocak 1987 sonra doğmuş olması gerekmektedir. Ayrıca erkek adaylar 1.65 cm boyundan kısa 1.90 cm boyundan uzun olmaması ( kitle-beden endeksi ) 20 – 30 aralığında olma şartı aranmakta.

Ayrıcı askerlik hizmeti tamamlamış ve eğitim başlangıcı itibari ile en az 2 yıl askerliğini tecil ettirebilme taahatünde buluna bilmesi gerekmektedir. Arşiv kaydının temiz olması, adli sicil kaydı ve güvenlik soruşturmasında temiz olma şartına bağlanmakta. Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı veya diğer hava yolları şirketlerinde görev almış ancak disiplinsizlik suçu ile atılmamış olması, bununla beraber sözleşme gereği memnuniyetsizlikten tek taraflı olarak hava yolları şirketi sözleşmenizi fesih edilmemiş olmak.

Adaylar  TOEFL ( IBT : 75 ) ile ( speakıng - minimum:  20 ) IELTS Akademik: 6 ve speakıg – minimum: 20 yabancı dil puan türlerinden İngilizce dil sınavlarından almış olmalı ve bu belgelerin her hangi birini belgeleme zorunluluğu bulunmaktadır.

Uluslararası Sivil havacılık teşkilatı ICAO ennex-1 ve Jar FCL-3 ile ticari havayolu pilotu şartlarına uygun sağlık şartlarına haiz olma bunun yanı sıra sağlık şartlarını sağlayan adaylar ileriki tarihlerde duyurusunu yapacağımız ilgili hastanelere yönlendirilerek şahsın imkanları doğrultusunda bizzat kendi raporunu temin edecektir. Adaylar yukarıda saymış olduğumuz güvenlik, dil, öğrenim ve sağlık şartlarına uyması taktirde THY A.O değerlendirme sürecine alınacaktır.

Başvuru şekli: Yukarıda saymış olduğumuz şartlara haiz adaylar ilan metninde belirtilen web adresinden başvuruları alınacaktır. Başkaca başvuru şekli bulunmadığı gibi şahsi veya posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuruda bulunacak adayların içerisinde öğrenimi devam eden ancak mezun olabilir belgesini getirdikleri taktirde başvuruda buluna bileceklerdir. Yukarıda saymış olduğumuz kilo – endeksi ve boy kilo gibi ölçümler ise kriterlere uyan adaylara davetiye gönderilecektir.

Adayların başarılı olması durumunda Türk Hava Yolları Anonim Şirketi iş sözleşme alımı belgeleri ve teklifi ile adaylara teklifte bulunacaklar. Adayların THY personeli olarak çalışmak istemesi halinde göreve başlayacaklardır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum