Ticaret Bakanlığı 3 Branşta 2.500 Memur Alımı Başvuru Son Günü! Başvuru Ekranı

Ticaret Bakanlığı 3 Branşta 2.500 Memur Alımı Başvuru Son Günü! Başvuru Ekranı

Ticaret Bakanlığı bünyesinde 2 bin 500 sözleşmeli 4/B memur alımı başvuruları tamamlanıyor. Muayene Memuru, Gümrük Muhafaza Memuru ile Büro Personeli alımı tüm detayları bu yazımızda.

Ticaret Bakanlığı tarafından 200 Muayene Memuru alımı, 50 Gümrük Muhafaza Memuru alımı, 1.250 Gümrük Muhafaza Memuru alımı, 1.000 Büro Personeli alımı olmak üzere 2 bin 500 yeni kamu personel alımı online başvuruları tamamlanıyor. Memur alımları başvuru süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı memur alımı genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak gerekiyor. Ayrıca T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, Muayene Memuru alımı ve Gümrük Muhafaza Memuru alımı için 35 yaşını doldurmamış olmak şartları yer alıyor. İşte branşlar bazında mezuniyetler:

Kamu memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

200 Muayene Memuru alımı için hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi,

1.300 Gümrük Muhafaza Memuru alımı için hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetim, erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak,

1.000 Büro Personeli alımı için en az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri mezuniyeti isteniyor.

4/B sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Ticaret Bakanlığı bünyesinde 2 bin 500 memur alımı için başvuru iş ve işlemleri 30 Kasım 2022 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvurular online olarak yapılacak. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı kılavuz ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/ticaret-bakanligi-memur-alimi.20221116102200.pdf

Ticaret Bakanlığı başvuru Ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum