Ticaret Bakanlığı 80 Memur Alımı Sınav Duyurusu Yayımlandı (Sözlü Adaylar)

Ticaret Bakanlığı 80 Memur Alımı Sınav Duyurusu Yayımlandı (Sözlü Adaylar)

Ticaret Bakanlığı farklı unvanlarda 80 kamu personel alımı için sözlü sınav adaylarını belirledi. Ticaret uzman yardımcılığı yazılı sonuçları ile sözlü sınav adaylarına dair detaylar ve mülakat uygulaması süreci bu yazımızda.

Ticaret Bakanlığı tarafından 15 Mayıs 2022 tarihinde yapılan ticaret uzman yardımcılığı yazılı sınav sonucunda sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ilişkin duyuru yayımlandı. Adaylar başvuru sonuçlarını haberimizin en altında yer alan Cumhurbaşkanlığı - Kariyer Kapısı internet sitesinden kendi kişisel bilgileriyle giriş yaparak öğrenebilirler.

Ticaret Bakanlığı 80 memur alımı sözlü sınavı

Sözlü sınav için çağrılan adaylardan kendi el yazılarıyla bir sayfayı geçmeyecek şekilde kompozisyon biçiminde hazırladıkları kısa öz geçmişlerini sözlü sınava katılacakları tarihte sınav görevlisine teslim etmeleri gerektiği açıklamasına da ayrıca yer verildi.

Kamu memur atamasında yazılı sınavda 70 puan şartı

80 Ticaret Uzmanı alımı kapsamında yazılı sınav yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Yazılı sınavda başarılı sayılmak için her konu grubundan en az altmış puan alınması ve bunların ortalamasının en az yetmiş puan olması gerekir hükmüne istinaden değerlendirme yapıldığı belirtildi.

 Bu bölüm mezunlarının tamamı sözlüye çağrıldı

Ticaret Uzmanı alımında sözlü sınava, öğrenim dalları itibarıyla yazılı sınav puanı en yüksek olan adaydan başlamak suretiyle giriş sınavı duyurusunda belirtilen atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday, öğrenim dalları itibarıyla ayrı ayrı çağrılır. Ancak yazılı sınavda başarılı olan aday sayısının, ilan edilen kadronun üç katının altında olması halinde başarılı olan tüm adaylar sözlü sınava çağrılır hükmü gereği Uluslararası İlişkiler ve İktisat bölümünde yazılı sınav sonucuna göre başarılı olan tüm adaylar sözlü sınava çağrıldı.

Memur alımı sözlü sınav konuları

Sözlü sınav, adayların;

Giriş sınavı duyurusunda belirtilen sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

Genel yetenek ve genel kültürü,

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilecektir. Giriş sınavı duyurusunda belirtilen sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi 50 puan, diğer alanlar 10’ar puan olacak. Adayların başarılı sayılması için en az 70 alması gerekiyor. İşte sonuçlar ve listeler.

Kariyer kapısı sonuç sorgulama.

Ticaret uzman yardımcılığı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan aday listesi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.