Ticaret Bakanlığı Memur Alımı 1200 Aday Belli Oldu! Tüm KPSS Puanları

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı 1200 Aday Belli Oldu! Tüm KPSS Puanları

Ticaret Bakanlığı bünyesinde yazılı sınava girecek adaylar açıklandı. Bakanlık bünyesinde iç ticaret grubu ile dış ticaret grubu listeler ve KPSS puanları açıklandı.

Ticaret Bakanlığı bünyesinde 60 kadro için açıklanan memur alımı başvuru sonuçları açıklandı. İç Ticaret Grubu, Dış Ticaret Grubu ile Gümrük Grubu olmak üzere üç ayrı liste ile toplam 1200 aday belirlendi. Sınava katılacak adayların tüm KPSS puan dağılımı açıklandı.

Ticaret Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınav Tarihleri

  • 20-21 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak olan ticaret müfettiş yardımcılığı giriş sınavının yazılı aşamasına (İç Ticaret Grubu) katılmaya hak kazanan 300 aday açıklandı.
  • 13-14 Kasım 2021 Tarihlerinde yapılacak olan ticaret müfettiş yardımcılığı giriş sınavının yazılı aşamasına (Dış Ticaret Grubu) katılmaya hak kazanan 300 aday açıklandı.
  • 06-07 Kasım 2021 Tarihlerinde Yapılacak Olan Ticaret Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının Yazılı Aşamasına (Gümrük Grubu) Katılmaya Hak Kazanan 600 aday açıklandı.

ticaret-bakanligi-bina.jpg

Ticaret Bakanlığı sınavına katılacak 1200 aday

06-07 Kasım 2021 tarihlerinde, 13-14 Kasım 2021 tarihlerinde ve 20-21 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak olan Ticaret Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavının yazılı aşamasına girecek aday listelerine haberimizin en altından erişim sağlayabilirsiniz.

Gümrük Grup Başkanlığı için en yüksek puanlı 600 kişi henüz açıklanmadı. İş İlanları Kariyer olarak diğer 600 kişilik liste açıklanınca sizleri bilgilendireceğiz.

Ticaret Bakanlığı memur alımı sınavı nasıl olacak?

Her bir Grup Başkanlığı için yapılacak yazılı sınavlar aşağıda belirtilen konularda yapılır:

  • Maliye ve Ekonomi: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sisteminin Genel Esasları, Kamu Gelirleri ve Giderleri, Bütçe ve Kamu Borçları, Mikroekonomi, Makroekonomi, Para-Banka Teorileri, Uluslararası Ekonomi,
  • Kamu Hukuku: Anayasa Hukuku (Genel Esaslar), İdare Hukuku (Genel Esaslar ve İdari Yargı), Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku (Genel Esaslar),
  • Özel Hukuk: Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç), Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç),
  • Muhasebe: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi, Temel Maliyet Muhasebesi.

mufettis-alimi.jpg

Yazılı sınavda yukarıdaki konu başlıklarında yer alan hususlarla ilgili sınava girecek adayların değerlendirme, yorumlama ve çözüm yolları sunma kabiliyetlerini ölçmeye yönelik sorulara da yer verilebilecektir.

İç ticaret 300 kişilik liste.

Dış ticaret 300 kişilik liste.

Gümrük 600 kişilik liste.

İşte tüm sürecin yer aldığı başvuru kılavuzu. Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2021/09/20210924-4-8.pdf 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.