TİGEM Personel Alımı Haberleri Resmi Açıklaması

TİGEM Personel Alımı Haberleri Resmi Açıklaması

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre basın ve yayın kuruluşları kamu personeli alımına ilişkin olarak cevap verdi. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü olarak tüm Türkiye genelinde kamu personeli almayı planladıklarını ancak bunun...

Kamu kurum ve kuruluşları 2017 kamu personeli alımı duyurusunda sırasıyla alımları duyurmakta, ancak Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü olarak bizim personel alımına ilişkin olarak planlarımızın hayata geçmesi için net sayıyı öğrenmek durumundayız,dedi.

Bunun yanı sıra Genel Müdürlük olarak Bakanlığımız ve taşra teşkilatlarında kaç kamu personeline ihtiyaç duyulmakta ve bunlar hangi branş bazında olduğu tespiti aşamasındayız, dedi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü basın duyurusunda kamu iktisadi teşebbüsleri bağlı ortakların yatırım finansman programlarının 2017 yılına ait tespiti hakkında karar tebliğleri yayınlanmamıştır. Ancak Genel Müdürlük olarak bu açıklamanın yapılmasını beklemek durumundayız denildi.

Bilindiği üzere Bakanlıkların insan kaynakları yönetimleri personel ihtiyaçlarını başta bakanlık bünyesinde ve haricinde 81 ilin taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere kamu personeline ilişkin öncelik tespit ve plan dairesi içerisinde yapıldığını söyleye biliriz dendi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bilindiği üzere 1984 yılında kuruldu ve kuruluşu ile beraber önceliğimiz tarım reformunda gerçekleştirilen tüm projeleri günümüze kadar çiftçilerimiz ve kamu iktisadi teşebbüslerimiz ile tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını ve bu anlamda ülkemizin kalkındığı açıklamalarında bulunuldu.

Kamu personeli alımına ilişkin olarak basın duyurusunda ise Bakanlığımız ve taşra teşkilatlarımızda alımı yapılacak personellerin tespiti tamamlanır tamamlanmaz resmi web adresimizden duyuru yapılacağını açıkladı.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.