TİGEM Personel Kadroları Boş Kaldı! Sınav Adayları Zorladı

TİGEM Personel Kadroları Boş Kaldı! Sınav Adayları Zorladı

TİGEM personel alımı için Gazi Üniversitesi yazılı bir sınav hazırladı. Sınavın zor olması nedeniyle, 14 branş için alınacak 145 personel için bazı bölümlerde sözlüye çağırılacak aday bulunamadı.

2020 yılında yayınlanan TİGEM ilanında, 399 sayılı KHK’ya tabi olacak 145 sözleşmeli personel alacağını belirtmişti. Belirtilen başvuru şartlarını karşılayan, KPSS puanı yeterli olan 924 aday, 6 Şubat 2021 tarihinde Gazi Üniversitesi Yerleşkesinde sınava girdi.

Yapılan sınavın sonuçları 24 Şubat 2021 tarihinde, TİGEM ve Gazi Üniversitesi tarafından açıklandı. Personel alımı için düzenlenen sözlü sınava girebilmek için adayların, yazılı sınav üzerinden en az 70 puan alması gerekiyordu.

İstihdam edilmek üzere, ‘Ziraat Teknisyeni, Ziraat Teknikeri, Bitki Koruma Mühendisi’ branş türlerinde yapılan sınav için 67 aday katılım sağladı. Fakat sınav sonuçları açıklandığında hiçbir adayın yazılı sınavda başarı yakalayamadığı açıklandı.

Diğer branşlar ‘Veteriner Sağlık Teknisyeni, Radyoloji Teknikeri’ unvanlarında toplam bir aday, ‘Bahçe Bitkileri’ unvanında 2 aday, ‘İnşaat Teknikeri’ unvanında ise sadece 3 aday sınavda başarı sağladı.

Diğer tüm branşlarda ise sözlü sınava alınacak 3 katı aday sayısı yakalanamadı.

İşte TİGEM sınavının sonuçları:

tigem-sinav-sonuclari.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.