TİKA Personel Alımı 2017

TİKA Personel Alımı 2017

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı personel alımı 13 Mart 2017 de yayınladı. Alınacak personeller yerli veya yabancı olabilecekler. Başvurular 20 Mart 2017 de başlayacak olup 24 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.

Merkezi sınav kapsamında yapılacak sınav ile alınacak personeller mülakat sınavı ile sonuçlandırılacaktır. Ankara İş İlanları KPSS şartı aranmayan ilana belirli diller bilenler tercih edilecek 21 kişi alınacaktır.

Başkanlık 54 ülkede 56 Program Koordinasyon Ofisi ile kalkınma işbirliği alanında küresel yönelimler kazanan dış politika etkin bir sistem olarak sahip olduğu insan kaynaklarını sürekli genişletmek ihtiyacı doğmaktadır. Sözleşmeli Personel pozisyonu spesifik uzmanlık ve tecrübe gerektiren teşkilat ana istihdam biçimlerinden biri olarak işe alımlar yapılacaktır.

TİKA’ nın ülkemizin değerlerini ve tecrübesini dünya ile paylaşma misyonunu benimsemiş uzmanlarımızın uluslararası bir vizyona sahip, farklı kültürlerle temasa, öğrenmeye açık, zor yaşam koşullarında da etkili verimli bir şekilde üretimde bulunabilecek sabırlı, kararlı, insani değerleri içselleştirmiş ve ahlaki olgunluğa sahip olması önem taşımaktadır. Daha önce başka yerde çalışmış olanların çalıştıkları kuruluşlardan alacakları hizmet belgesi (E devlet üzerinden alınan hizmet dökümünü ve daha önce çalışılan yerden alınacak hizmet belgesi), En geç üç ay önce çekilmiş 4,5X6 cm. ebadında iki adet fotoğraf ile özgeçmişle beraber ilan edilecektir.

Başvuracaklar memur adayları için bazı şartlar: Üniversitelerin 4 yıllık İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümü, Uluslararası İlişkiler bölümleri ve Maliye Bölümlerinden mezun olmak. Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümlerinden mezun olmak, Elektrik veya Elektrik Elektronik Bölümlerinden mezun olmak. Makine Mühendisliği Bölümünden Mezun olması gerekmekte.

Ayrıca Fakültelerinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo TV Sinema bölümü, Gazetecilik, Görsel Sanatlar bölümleri ve İletişim Tasarımı ve diğer ilgili bölümlerinden mezun olmak, Üniversitelerin Sosyoloji veya Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olmak, İspanyolca, Arapça ve Fransızca için Mütercim (Tercümanlık) bölümlerinden veya bu dillerin dil ve edebiyat fakülte düzeyinde öğretildiği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Adayların başvuru evraklar ile birlikte en geç 24 Mart 2017 cuma günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar TİKA İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı GMK Bulvarı No: 140 Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta ile başvurması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.