TİS’den Müjde! Sözleşme İmzalandı %40 Zam ve İkramiye Ödemesi Yapılacak

TİS’den Müjde! Sözleşme İmzalandı %40 Zam ve İkramiye Ödemesi Yapılacak

Herkesin beklediği “Toplu İş Sözleşmesi” detayları belli oldu. Sözleşmede, 20 gün ek ikramiye, %40 zam, 400 TL izin harçlığı konusunda anlaşıldı. Ayrıca, 5 TL olan günlük yemek ücreti 20 TL’ye çıkarıldı. İşte TİS ile ilgili tüm detaylar…

Uzun süredir devam eden, Derince Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. İki taraf da anlaşarak imzaları attı. Sözleşme sonucunda Derince Belediyesi’nde çalışan evli ve iki çocuklu bir vatandaşın alacağı en düşük maaş 4.200 TL olacak.

Derince Belediyesi çalışanlarının yer aldığı DERPAŞ bünyesinde bulunan personelleri içine alan “Toplu İş Sözleşmesi” görüşmeleri sonuçlandı. Görüşmeler sonucunda, çalışanlar istedikleri ücreti almayı başardı.

İşçi emeğinin önemini dile getiren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Gerekirse projelerden kısarım, her şeyden kısarım ama işçime hakkını veririm. Toplu sözleşme aşamasında yevmiyeleri dengelemek adına 102 liralık en düşük yevmiyeyi 140 liraya çıkardık. Bu sayede, 102 TL yevmiyesi bulunan bir işçimizin maaşında yaklaşık %40’lık bir artış oldu. Ayrıca alınan sorumluluk ve çalışmalara göre artı 5, 10, 15 TL ekstra yevmiye de verdik” dedi.

Sosyal haklar hakkında da konuşan Başkan Aygün şu şekilde konuştu:

“Belediyemizde bulunan mevcut sosyal hakları da ikiye katladık. Daha önce hiç olmayan izin parasını verdik. Geriye dönük altı aylık ücretleri ise tüm çalışanlarımıza net 2.000 TL olarak ödeyeceğiz. Sizler memnun etmek için elimizden geleni yaptığımızdan şüpheniz olmasın. Yeter ki personellerimizin morali iyi seviyelerde olsun. Derince’miz için herkesin sorumluluğu bulunuyor. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Benim için önemli olan şey gönülleri kazanmak ve sevgi ortamında bir iş ortamı sağlayabilmek. İmzaladığımız sözleşme hayırlara vesile olsun. Bundan sonra inşallah hep birlikte  çalışmalara devam edeceğiz.”

Derince Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme, 1 Temmuz 2020 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacak.

Sözleşmede dikkat çeken en önemli nokta işçilerin günlük yevmiyesinin 140 TL’ye çıkarılmış olması ve yılda 10 gün olarak belirlenen ikramiye gün sayısının 20’ye çıkarılmış olması.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.