TKDK 200 Memur Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu

TKDK 200 Memur Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde 200 memur alımı yapılacağı duyurulmuştu. 26 Temmuz 2017 tarihinde ise TKDK 200 memur alımı başvuru şartları yayınlandı. 200 memur alımı için açıktan atama yapılacaktır. Şartl

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde Denetçi, Uzman, Mütercim ve Destek Personeli kadrolarına 200 memur alım yapılacağı duyurulmuştu. 26 Temmuz 2017 tarihinde 200 memur alımı başvuru şartları açıklandı. 156 kişinin ataması açıktan atama şeklinde yapılacaktır.

TKDK 200 memur alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 5 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup 9 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular, belirtilen tarihler arasında TKDK resmi internet sitesinden online olarak yapılacaktır.

Yapılan ön başvurular sonrasında 11 Ağustos tarihinde sıralamaya giren adaylar ve istenilen belgeler duyurulacaktır. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

Adaylarda aranan genel şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak gerekmektedir.

Destek Personeli alımı için: 2016 yılında yapılan KPSS-Ön Lisans (KPSSP93) puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı yer almaktadır. Ön lisans maliye, bankacılık ve sigortacılık, muhasebe ve vergi uygulamaları, insan kaynakları yönetimi, halkla ilişkiler ve tanıtım gibi ön lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Açıktan Denetçi ve Uzman alımı için: 2016 yılında ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı-Lisans P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, YDS, KPDS ve ÜDS gibi dil sınavlarından en az 70 puan almış olmak (il koordinatörlükleri için en az 60 puan gereklidir) gerekmektedir. Denetçi kadrosu için Proje Denetimi, Proje Analizi, Proje İzleme gibi alanların birinde en az 3 yıl iş tecrübesi gerekmektedir.

Mütercim alımı için: 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı-Lisans düzeyinden en az 70 puan almış olmak, dil sınavlarından (YDS, KPDS, ÜDS) en az 90 puan almış olmak gerekmektedir. Mütercim Tercümanlık (İngilizce) bölümünden mezun olma şartı yer almaktadır.

Mezuniyet şartlarını ve adaylarda aranan şartları daha detaylı incelemek ve 200 memur alımı kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.