TKDK 200 Memur Alımı Başvuruları Başladı

TKDK 200 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu tarafından 200 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Yapılacak olan atamaların çoğu açıktan atama şeklinde yapılacaktır. Başvurular 5 Ağustos 2017 tarihinde başlamış olup 9 Ağustos’ta sona erecektir. Adaylarda..

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu Denetçi, Destek Personeli, Mütercim ve Uzman kadrolarına 200 memur alımı gerçekleştirecektir. 200 memur alımından 156’sı açıktan atama yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

200 memur alımı için başvurular 5 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 9 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilirler.

200 memur alımında yazılı ve sözlü aşaması 10 Eylül tarihinde yapılacaktır. Ön başvuru sonuçları ise 11 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır. 200 memur alımı için adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak yer almaktadır.

Destek Personeli alımında adaylarda aranan şartlar: 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı-Önlisans’tan (KPSSP93) en az 70 puan almış olmak ve üniversitelerin iki yıllık eğitim veren bankacılık ve sigortacılık, insan kaynakları yönetimi, halkla ilişkiler ve tanıtım, maliye gibi bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Açıktan Denetçi ve Uzman alımında adaylarda aranan şartlar: 2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 70 puan almış olmak (il koordinatörlüklerinde görev yapacak olan adaylar için en az 60 puan) gerekmektedir. Ayrıca denetçi pozisyonuna başvuru yapacak adayların İç Denetim, İç Kontrol, Bağımsız Denetim, Risk Yönetimi, Proje Analizi gibi alanlarda en az 3 yıl deneyime sahip olmak gerekmektedir.

Mütercim alımında adaylarda aranan şartlar: 2016 yılında yapılan KPSS-Lisans düzeyinden en az 70 puan almak ve YDS, KPDS, ÜDS gibi sınavlardan en az 90 puan almış olmak olarak belirtilmiştir. Mezuniyet şartı olarak mütercim tercümanlık (İngilizce) mezunu olmak gerekmektedir.

TKDK 200 memur alımı adaylarda aranan şartları daha detaylı incelemek için tıklayınız. "Açıktan Atama Nedir?" haberine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.